08.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Прокладемо ґрунтову дорогу до Трускавця, - як Андрій Кульчинський агітував орівчан за велику ОТГ

Прокладемо ґрунтову дорогу до Трускавця, - як Андрій Кульчинський агітував орівчан за велику ОТГ

Учора, 7 липня, в Орові відбулося обговорення щодо планів створення об’єднаних територіальних громад, серед яких громада села мала б обрати для себе найбільш перспективну. До участі у заході були запрошені представники Сколівської та Стрийської РДА, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Як з’ясувалося, мешканці Орова наразі не визначилися з вибором. Частина з них вважає найсприятливішим формат Стрийської ОТГ,  частина схиляється до Сколівщини, є й такі, які вважають найкращим варіантом об’єднання  з містом-курортом.

Тобто запевнення трускавецького мера, яке він неодноразово озвучував публічно, що орівчани одноголосно підтримують його ідею створення «Великого Трускавця», виявилися  банальними побрехеньками.

Як відомо, Андрій Кульчинський лобіює формат долучення до Трускавця  Станелі, Модрич, Уличного, Доброгостова й Орова. За його словами, це дасть потужний поштовх для розвитку територій. Однак жодних цифр на підтвердження своїх слів трускавецький мер під час слухань в Орові не оприлюднив!

Не розповів Андрій Кульчинський і про те, що Трускавець, керований ним, не дає собі ради зі своїми проблемами: трускавецький мер скромно промовчав про те, що у бюджеті  котрий рік поспіль не знаходиться коштів - 75 млн грн -  для реконструкції курортного парку, що водоканал заборгував понад 12 млн і його рахунки й майно арештовані, що нагірна частина курорту перетворена у зону відчуження через закриття бювету мінвод, що жодного інвестора за час його каденції Трускавець не привабив, що міська рада не володіє управлінським ресурсом і місто щороку  пасе задніх в обласному конкурсі мікропроектів і не спроможне залучити фінанси з Державного фонду регіонального розвитку. Очевидно, що з таким багажем «досягнень» Трускавець не може стати локомотивом для успішного розвитку  інших територій.


Натомість у людей  було чимало запитань щодо  реальних кроків, яких можна було б очікувати від об’єднання. Так орівчан цікавило, у які терміни буде налагоджене пряме сполучення між Оровом і  Трускавцем, адже сьогодні  по об’їзній  дорозі добирання забирає понад  1,5 години.

Трускавецький мер запевнив, що ґрунтову дорогу між населеними пунктами можна буде прокласти впродовж двох років за кошти місцевого бюджету, а з  асфальтним покриттям – триваліший процес, оскільки  потрібно буде заручитися  фінансовою підтримкою обласної ради й уряду.

При цьому пан Кульчинський малював неймовірні перспективи розвитку Орова як центру зеленого туризму, території відпочинку й релаксу, очевидно не тямлячи, що без налагодженої логістики й потужних інвестицій – шансів жодних!

Спекулював Андрій Кульчинський й інформацією про рішення  міської ради Трускавця щодо ОТГ - він запевняв, що депутати уже проголосували за про приєднання до  міста-курорту п’яти сіл. Насправді ж депутати прийняли звернення до обласної ради про  розгляд Перспективного плану у такому форматі. На сьогодні ні Трускавецька міська рада не має рішення щодо вимріяного Кульчинським «Великого Трускавця», ні сільська рада Орова не ухвалювала рішення про приєднання до Трускавця.

Тому позиція Андрія Кульчинського, який постійно маніпулює, заслуговує громадського осуду. Він не тільки не проявив ініціативи і не організував у Трускавці проведення громадських слухань щодо добровільного об’єднання територіальних громад, але й всіляко гальмує таку ініціативу знизу від  громадських активістів, публічно зневажаючи трускавецьку громаду.

Єдиною можливістю для громадян донести свою думку щодо цього надзвичайно важливого питання став збір підписів, ініційований «Радою міста» у вересні 2016 року, під зверненням до Львівської облради та Кабінету Міністрів України щодо створення Трускавецької об'єднаної територіальної громади у форматі затвердженого Перспективного плану 2015 року. Цим документом передбачено обєднання з громадами сіл Модричі та Станиля. Варто наголосити, що трускавчани надзвичайно активно відгукнулися на пропозицію «Ради міста» – було зібрано кілька сотень підписів!

Що стосується слухань в Орові, то вони активізували процеси в громаді, й, сподіваємося, що люди, зваживши «за» і «проти», ухвалять рішення, яке виявиться ефективним на шляху створення самодостатньої територіальної громади.

Ольга КУЦ 

отг1.jpg

отг2.jpg

отг3.jpg

отг4.jpg

Читайте також:

 Лобик – на бобику й Нью-Васюки!

Трускавець + Орів: питання великої ОТГ вже вирішено! Кульчинський створює видимість громадських слухань


Социальные комментарии Cackle