23.07.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу. Понад 13 млн боргів погашатиме місто

«Альфа Плюс» вийшла з засновників трускавецького водоканалу. Понад 13 млн боргів погашатиме місто

ТзОВ «Альфа Плюс», якій належало 49% власності трускавецького водоканалу, вирішила зробити щедрий дарунок місту. Пропозиція товариства - укласти договір дарування частки, що йому належить у статутному капіталі водоканалу, Трускавецькій міській раді, сьогодні були підтримана депутатами. Відповідно до рішення сесії для підписання договору дарування уповноважено трускавецького мера Андрія Кульчинського.

Нагадаємо, що нині водоканал міста-курорту перебуває у надзвичайно скрутному становищі, боргуючи дрогобицькому водоканалу понад 13, 6 млн грн за спожиті послуги!

До такої ситуації призвела неспроможність нинішньої влади ухвалювати ефективні рішення і системна бездіяльність керівництва підприємства.

Як відомо, у вересні 2015 року трускавецький водоканал, як майже 150 водопостачальних підприємств України, отримав статус гуртового споживача. Постанова Кабміну № 670 стала підсумком напрацювань попереднього керівництва міста, яке підняло на державному рівні питання врегулювання тарифів на водопостачання. До цього часу існував єдиний тариф – на практиці це означало, що трускавчани відшкодовували витрати «Дрогобичводоканалу» на забезпечення водою усіх споживачів регіону.

Коли постанова Кабміну набула чинності, відповідно до її положень та інших законодавчих актів, у листопаді 2015 року відбувся взаємозалік між трускавецьким, дрогобицьким водоканалами й урядом на суму 11, 5 млн гривень. І під кінець 2015 борг Трускавця становив 4, 49 млн грн (не підлягала взаємозаліку заборгованість щодо юридичних осіб). Однак трускавецький водоканал отримав механізм для формування економічно обґрунтованого тарифу.

А у 2016 році з міського бюджету у статутний фонд підприємства було скерована понад 2 млн грн. Стільки  ж, судячи з відповіді на інформаційний запис, внесла й «Альфа Плюс». Тобто за наявності фахового менеджменту були передумови, аби підприємство позбулося боргів і почало працювати стабільно.

 

Натомість очільники міста й водоканалу умудрилися примножити борг у кілька разів! Через некомпетентність посадовців: міського голови Андрія Кульчинського і профільного заступника Олексія Балицького, нові, на основі гуртової ціни, тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення для трускавчан були затверджені лише 1 травня 2016 року. Таке зволікання дало поштовх до подальшого накопичення боргів - на завершення 2016 року вони сягнули 10, 9 млн грн!


Сьогодні під час сесійного засідання Олексій Балицький повідомив, що Трускавецька міська рада оскаржує в суді заборгованість у 6 млн грн, яка виникла через несвоєчасне встановлення гуртового тарифу. Тобто винуватцем, на думку трускавецьких посадовців, є керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. Насправді ж у наприкінці 2015 року новоспечені керманичі міста-курорту палець об палець не вдарили, аби спонукати комунальне підприємство Дрогобича до формування гуртового тарифу для Трускавця, не дивлячись на неодноразові звернення ГО «Ради міста» та «Асоціації підприємців і роботодавців Трускавця».

А Олексій Балицький, очевидно, намагаючись оправдати свою бездіяльність, неодноразово публічно стверджував, що Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з листопада 2015 року не затвердила жодного тарифу на водопостачання. Заяви пана Балицького не відповідали дійсності – у цьому можна було пересвідчитися, зайшовши на офіційний сайт НКРЕКП: більше десятка водопостачальних підприємств України отримали нові тарифи у листопаді та грудні 2015 року. Трускавецький ж продовжував скочуватися у боргову яму.

І нині, виглядає  на те, що ніхто з посадовців не нестиме відповідальності за кризову ситуацію на підприємстві. А повернення водоканалу у комунальну власність свідчить про те, що міська влада віддаватиме борги, які виникли  через її системну бездіяльність,  коштами з бюджету. Тобто нашими з вами грошима, шановні трускавчани!

Ольга КУЦСоциальные комментарии Cackle