17.03.2016 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Заступник міського голови Трускавця Олексій Балицький спіймався на брехні

Складно повірити, але досвідчений чиновник, двічі депутат обласної ради, екс-керівник департаменту ОДА, а сьогодні – заступник трускавецького мера вдавався до поширення недостовірної інформації. Впродовж останнього тижня Олексій Балицький неодноразово публічно стверджував, що Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з листопада 2015 року не затвердила жодного тарифу на водопостачання. Повідомлення пана Балицького не відповідає дійсності – у цьому легко пересвідчитися, зайшовши на офіційний сайт НКРЕКП: більше десятка водопостачальних підприємств України отримали нові тарифи у листопаді та грудні минулого року. Серед них, наприклад, львівський водоканал, новосформовані гуртові тарифи якого уже вступили в дію для трьох міст з 1. 01. 2016 р.  А трускавецький продовжує скочуватися у боргову яму. Тому Олексію Балицькому, який курує комунальне господарство міста, нічого іншого не залишалося як, м’яко кажучи, говорити неправду. У такий спосіб посадовець намагався оправдати свою, а також керівництва водоканалу, злочинну бездіяльність та неспроможність вирішити одну з проблем міста-курорту –  забезпечення безперебійного та якісного водопостачання.  

Річ у тім, що міський водоканал переживає сьогодні скрутні часи, його борги продовжують зростати через відсутність економічно обґрунтованого тарифу на водопостачання та водовідведення. Ще у вересні минулого року трускавецьке підприємство, як і майже 150 підприємств України, отримало статус гуртового споживача відповідно до Постанови Кабміну №670. Вона була ухвалена завдяки системній роботі попереднього керівництва міста, що стало переконливою перемогою Трускавця у тривалій тарифній війні з Дрогобичем – до цього часу водоканал міста Котермака і для своїх абонентів, і для найбільшого покупця води - Трускавця – встановлював єдиний тариф, що на практиці означало: дрогобичани мали занижену ціну за рахунок трускавецьких споживачів. Цю абсурдну ситуацію вдалося виправити - Постанова Кабміну надала дієвий механізм для формування справедливого тарифу для міста-курорту. Проте очільники Трускавця досі не спромоглися скористатися цим здобутком: замість того, аби зупинити накопичення боргів підприємства  – взялися погашати їх коштами з бюджету! 

Знімок екрана 2016-03-17 о 09.20.49.png

А якби діяли ефективно, то вже з січня цього року трускавецький водоканал припинив би зростання заборгованості за воду, яку купує. Проте новоспечені керманичі міста-курорту палець об палець не вдарили, аби спонукати комунальне підприємство Дрогобича до формування гуртового тарифу для Трускавця. Каталізатором цього процесу стали протестні акції трускавчан, які вимагали публічності та економічної обґрунтованості щодо розрахунків вартості води. І лише минулого тижня Дрогобич таки подав розрахунки до Нацкомісії щодо гуртового тарифу для Трускавця та окремо – для своїх споживачів. Вони будуть затверджені та вступлять в дію не раніше квітня, а то й пізніше.

Трускавець прогавив  ще одну можливість – не подав документи до участі в обласній програмі  «Питна вода», яка передбачає спів фінансування на реконструкцію водогонів та споруд для очистки води. А все через те, що Олексій Балицький не володів інформацією про можливість участі у ній не лише комунальних підприємств, а й структур з приватною часткою капіталу, якою є «Трускавецький водоканал». Про це він обмовився під час громадських слухань щодо підвищення тарифів на воду.  Однак не все втрачено – даю пораду: за підсумками півріччя ще можна буде отримати кошти на спів фінансування, не менше 30 % від вартості проекту. Тож посадовець, який курує комунальну галузь у Трускавці, має шанс надолужити згаяне.

Петро ІВАНИШИН

545454545.png

(натисність на таблицю щоб збільшити)
Социальные комментарии Cackle