19.03.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Трускавецький парк: кошти на оновлення виділяти не поспішають, якість робіт – кульгає

Трускавецький парк: кошти на оновлення виділяти не поспішають, якість робіт – кульгає

Реконструкція курортного парку у Трускавці триває вже не перший рік, однак гордість міста, колись розкішна «Адамівка», сьогодні має жалюгідний вигляд. На це скаржаться відпочивальники у соцмережах, трускавчани також хотіли б, щоб чи не єдиний зелений острівець, який ще не втрачений, вабив затишком та комфортом.

Як відомо, ремонтні роботи у парку місто довірило львівській компанії «Будгарант Групп» - торік у жовтні з нею було укладено договір на майже 72 млн грн.

Під час проведення тендеру міським Управлінням ЖКГ і Б, з’ясувалося, що «Будгарант Групп» немає у штатіпрацівників та обладнання, необхідних для виконання робіт. Про свідчила довідка,  надана фірмою - у ній керівник обіцяє після перемоги у торгах залучити робітників для реконструкції парку у Трускавці. Щодо матеріально-технічної бази, то спецтехніку «Будгарант Групп», за його ж інформацією, орендує в іншої фірми. Однак це завадило підприємству стати переможцем торгів у місті-курорті.

Як повідомляли «Джерела Трускавця», ця львівська фірма зареєстрована у 2014 році, розмір статутного капіталу - 500 грн. «Будгарант Групп» доволі часто фігурує у розслідуваннях регіональних журналістів, зокрема і як порушник умов проведення закупівель.

Що стосується Трускавця, то «Будгарант Групп» торік у жовтні приступив до виконання робіт, маючи завдання – освоїти до нового року 2 млн грн, яке місто отримало з обласного Фонду охорони природнього середовища.

Як бачимо, результат стаханівських темпів замощення алей парку помітний неозброєним оком - бруківка у парку біля надкаптажної споруди «Броніслава» викладена «хвильками», і де-не-де вже провалилася.

бр1.jpg

бр2.jpg

Ми склали акт щодо виявлених недоліків і скерували претензійного листа керівництву фірми. Вони вже виїжджали на місце, провели обстеження й будуть виправляти те, що зроблено неналежним чином, за власний кошт, - говорить начальник міського Управління ЖКГ і Б Сергій Максимич.

За словами посадовця, минулого року підрядник «Будгарант Групп» проклав трубу, діаметром 600 мм для водовідведення біля верхнього туалету у парку, також поміняв дощову каналізацію від «Едварда» до «Броніслави». Цього року у планах - замостити бруківкою територію до пам’ятника Міцкевича й встановити освітлення на алеях, що ведуть до «Юзі».

Нагадаємо, що роботи з реконструкції трускавецького парку ведуться вкрай повільно. Причиною є брак коштів, трускавецькі посадовці, маючи рекордні надходження до бюджету – він становить понад 300 млн грн - не поспішають скеровувати їх для парку.

Так у 2016 році міська рада виділила аж 500 тис грн, ще 800 тис грн надійшло з області у вигляді субвенції на природоохоронні заходи. Це, зрозуміло, були копійки у порівнянні з вартістю проекту, яка у той час становила 45 млн грн.

У 2017 році трускавецькі очільники також зволікали з фінансуванням робіт, допоки парк не почало затоплювати під час проливних дощів. Найбільше від негоди діставалося «Едварду» - стара каналізаційна система не справлялася з бурхливими потоками води. Тому місто й область змушені були виділили для заміни старих мереж біля надкаптажної споруди близько 5 млн грн. Роботи виконував попередній підрядник, також львівська фірма «Хосаро».

А торік у проектно-кошторисну документацію були внесені зміни, реконструкція подорожчала на 30 млн грн, сягнувши понад 70 млн грн.Однак, судячи з інформації, озвученої трускавецьким мером, цих коштів не вистачить, аби привести курортний парк до ладу. На думку Андрія Кульчинського, вартість робіт становитиме понад 100 млн гривень!

А коли реконструкція парку стате пріоритетним напрямком для трускавецьких посадовців й фінансуватиметься належним чином – Андрій Кульчинський не повідомив. Наразі ситуація оптимізму не додає -за підсумками трьох попередніх років на роботи у парку було скеровано лише 8,3 млн грн. Цього року місто неабияк розщедрилося, виділивши 5 млн грн для цих цілей!

Зазначимо, що згідно з проектом реконструкція має завершитися у 2022 році, гарантувавши масштабні зміни: прокладання нових внутрішніх інженерних мереж, водовідведення, очистку русла існуючих діючих потічків, дна і відкосів водойм, укріплення їх кам’яною насипкою. Проектом передбачено розбирання існуючого дорожнього покриття на майдані Незалежності, на бульварі Ю. Дрогобича, на вул. Шевченка і вул. Річки та його відновлення, заміна покриття доріжок, головної алеї, освітлення та озеленення всієї території.

Ольга КУЦ

бр3.jpg

бр4.jpg

Социальные комментарии Cackle