05.03.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Марнотратство і корупція! У Трускавці знову купуватимуть лавки й сміттєві урни за 6 тис. грн. кожна

Марнотратство і корупція! У Трускавці знову купуватимуть лавки й сміттєві урни за 6 тис. грн. кожна

Рішення про це ухвалили депутати Трускавецької міськради на засіданні сесії, яке відбулося 1 березня. Для закупівлі лавок й урн для сміття з бюджету виділили 192 тис. грн. Замовником придбання буде КП «Парк курортний». Це підприємство уже купило за останніх півтора року 46 лавок й 30 урн для сміття польського виробництва, вартістю по 6 тис. грн. за кожен виріб.

Нагадаємо, що ініціатива встановлення у місті елементів благоустрою з логотипом Трускавця належить трускавецькому меру. У липні 2016 року Андрій Кульчинський у супроводі депутата міськради Мирослава Мицька відвідав місто Рибник, що у Сілезькому воєводстві Польщі. Враженнями від поїздки Андрій Кульчинський поділився на своїй сторінці у Фейсбук, повідомивши, що мав перемовини з польським виробником, який продукує світильники, лавки, контейнери для сміття. Світильники цієї фірми уже прикрасили пішохідну вулицю Шевченка у Трускавці, - наголосив Андрій Кульчинський, - тепер черга за іншими елементами.


Аби трускавчани мали уявлення про що йдеться, міський голова виставив у Фейсбук фотографії виробів фірми. Й, виглядає на те, що, діючи виключно в інтересах трускавецької громади, зробив замовлення. Бо за кілька днів після бізнес-турне Андрія Кульчинського на сайті підприємства «Promar» з польського Рибника з’явилося ось це фото – урна для сміття з гербом українського міста-курорту. Що, власне, й підтверджує припущення про домовленості, укладені трускавецьким мером.


Сьогодні такі чавунні урни для сміття стоять на вул. Шевченка та майдані Кобзаря. А візуалізував естетичні уподобання трускавецького мера ТОВ «Комсервіс-Трускавець», який у квітні 2017 р. був єдиним учасником, а відповідно і переможцем тендеру,  оголошеного комунальним підприємство «Парк курортний». Умови конкурсу були прописані під заздалегідь відомий результат бо параметри, вказані замовником, буквально до міліметра співпадали з розмірами з польського виробу!

Ще 11 аналогічних сміттєвих урн «Парк курортний» купив у підприємця з Дрогобича Ольги Задорожної за процедурою звітування, тобто без проведення конкурсу. У цієї ж пані Задорожної у грудні 2016 р. місто придбано 30 лавок, які  виявилися близнюками тих, які виготовляє польська фірма, а торік у червні – ще 16! А судячи з суми, передбаченої у бюджеті для купівлі лавок й урн цього року, яка не дотягує до 200 тис. грн., «Парк Курортний» знову проводитиме допорогову закупівлю. Це означає, що переможцями без жодної конкуренції стануть уже перевірені постачальники: ТОВ«Комсервіс-Трускавець» або ж ФОП Задорожна з Дрогобича. У такий спосіб реалізується давно апробована схема: товар, куплений у Польщі, оформляється на «свою» фірму, яка й перемагає у тендері.

Як відомо, прихильність трускавецької влади до «Комсервісу-Трускавець» не є випадковою: власник підприємства Олег Кабальний - людина, наближена до керівництва міста. Він разом з Олександром Ткаченком, заступником трускавецького мера, є співзасновниками міської організації Єдиного центру. А разом з депутатом Мирославом Мицьком вони заснували міське відділення ГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах».

І якщо наразі йдеться про відносно невеликі кошти з бюджету Трускавця для купівлі світильників-лавок-смітників, то у проектній документації з реконструкції міського парку  передбачено 3,7 млн. грн. для встановлення малих архітектурних форм. Серед їхнього переліку - 195 смітників з логотипом Трускавця, така ж кількість лавок і стільки ж - світильників!

Галина УЛИНЕЦЬ

Читайте також: Півмільйона – на вітер! Як влада Трускавця розбазарює кошти громади


Социальные комментарии Cackle