04.02.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

«Квітка Полонини» скасовує будівництво у зоні охорони джерел Трускавця. Перемога чи зрада?

«Квітка Полонини» скасовує будівництво у зоні охорони джерел Трускавця. Перемога чи зрада?

Громадський спротив небайдужих трускавчан щодо будівництва торговельно-готельного центру у курортному парку таки дав результат! Публікації «Джерел Трускавця», звернення у правоохоронні структури й Держархбудінспекцію від ГО «Рада міста», пікетування, рішення позачергової сесії міськради, ініційоване депутатом Романом Бучковичем, судові позови від «Свитязя» – усе в сукупності спричинило неабиякий вплив!

У результаті такого наступу, не дивлячись на безпрецедентну підтримку міської влади, «Квітка Полонини» вирішила відмовитися від зведення комплексу на частині території, яка знаходиться у першій зоні охорони мінеральних джерел Трускавця. Це, зрозуміло, перемога! Переконливий доказ того, що, об’єднавшись, активні громадяни можуть вплинути на протиправні дії посадовців. Однак змусити чиновників нести відповідальність за злочинні рішення та брехливі заяви – значно складніше. Вони відверто «клеять дурнів», не переймаючись тим, аби пояснити на чому ґрунтувалася їхня брехня.

Нагадаємо, що у січні минулого року головний архітектор Трускавця Зіновій Кушнір, посилаючись на Генеральний план міста і зонінг, видав містобудівні умови та обмеження ТОВ «Квітка Полонини» для реконструкції будівлі під торговельно- готельний комплекс на Торосевича, 8.Цим документом дозволена висотність – 23 м, забудова ділянки – 78 %. І жодним словом не згадується, що частина території перебуває у першій санітарній зоні охорони джерел!

Цей факт під час публічних дебатів також неодноразово заперечували архітектор Кушнір і трускавецький мер Кульчинський, які били себе в груди, стверджуючи – жодних обмежень для забудовника нема! Він має право зводити гігантський об’єкт на площі всієї ділянки!


Трускавецькі посадовці наполягали на відсутності санзони на вул. Торосевича, 8 і після рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, який у жовтні скасував містобудівні умови та обмеження «Квітці Полонини» й план зонування території міста. Більше того - міський голова Андрій Кульчинський ініціював оскарження, яке не дозволило рішенню суду набути законної сили. Тим самим Андрій Кульчинський підтвердив, що не переймається дотриманням режиму охорони санітарної зони і збереженням гідромінеральної бази курорту. А відверто лобіює комерційні інтереси мецената своєї передвиборчої кампанії Віктора Возняка.

У судовій епопеї наразі крапку наразі не поставлено. Якщо апеляційний позов міської ради задоволений не буде і містобудівні таки скасують, то власнику «Квітки Полонини» доведеться починати увесь процес з нуля: отримувати нові документи, повторно розробляти проект, проходити експертизу, отримувати дозвіл ДАБІ. Тривала в часі процедура, на фінансових втратах, думаю, й наголошувати не варто.

Тому, усвідомлюючи, що потужний громадський тиск не дасть зреалізувати заплановане – спільники кардинально поміняли алгоритм дій. Власник «Квітки Полонини» звернувся до міської ради із заявою щодо внесення змін у видані торік містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкту. Ці зміни відсікають частину будівлі, яка мала б постати у першій санзоні. Очевидно, цей крок стане й додатковим аргументом у суді - мовляв, «Квітка Полонини» не чіпатиме заборонену законом територію, тому не варто скасовувати видані архітектурою вихідні дані.

Забудовника, звісно, можна зрозуміти: він вклав інвестиції у землю й об’єкт, його, очевидно, запевнили, що міська влада гарантує «зелене світло» усім забаганкам. А от цинізм і блюзнірство трускавецьких чиновників викликає огиду. Вони, в одну мить, наче за помахом чарівною палички, визнали те, що до цього часу категорично заперечували!

Так у наказі від 1 лютого цього року, де зафіксовані зміни у містобудівних для «Квітки Полонини», головний архітектор Зіновій Кушнір, як і першого разу, посилаючись на зонінг і Генплан міста, уже виставляє вимогу: будівництво проводити поза межами першої санітарної зони! Площа забудови ділянки зменшена до 68%. Зрозуміло, щоб без «одобрямсу» Кульчинського такі зміни не відбулись би. Отже і мер, і пан Кушнір, раптово «прозріли», побачивши санзону, коли це виявилося необхідним, аби врятувати проект забудовника.

doc3+.jpg

У той же час завідувачка юридичного відділу Олена Савченко, підтримуючи подану міською радою апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, вибудовує своє аргументи на тому, що санзони на Торосевича, 8 нема!

Тобто це навіть не маніпуляція, і не сповідування відомого гасла «закон як дишло – куди повернеш туди і вийшло»! А нахабне і безсоромне свавілля й самоправство трускавецьких посадовців. Вони нагадують паяців, яких смикають за ниточки відомі усім ляльководи! Звісно, що не безкоштовно! Перипетії навколо будівництва «Квітки Полонини» вкотре засвідчили: для міського голови Трускавця закони – ніщо! Громада - ніщо! Існує лише власний «бізнес-інтерес» та обов’язок сплати боргів за мерське крісло.

Ольга КУЦ

 

 

Социальные комментарии Cackle