24.09.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Що хочу, те й ворочу! Трускавецький мер Кульчинський маніпулює межами зон санітарної охорони курорту

Що хочу, те й ворочу! Трускавецький мер Кульчинський маніпулює межами зон санітарної охорони курорту

Трускавецька міська рада володіє документами щодо зон санітарної охорони мінеральних джерел курорту - технічний звіт про встановлення стовпців у кутах повороту меж зон суворого режиму ділянок «Курортна балка» і «Липки» був наданий у її розпорядження ПрАТ «Трускавецькурорт» у грудні 2017 року. Про це стало відомо з Постанови Львівського окружного адміністративного суду, ухваленої за позовом Дрогобицької місцевої прокуратури до Трускавецької міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Порушення режиму санзони відбувається через бездіяльність влади

Позовні вимоги Дрогобицька прокуратура мотивувала тим, що за результатами опрацювання матеріалів контролюючих органів та Трускавецької міської ради про дотримання режиму першої санітарної зони охорони мінеральних вод встановлено, що органом місцевого самоврядування не вживаються заходи щодо контролю та раціонального використання цих земель. Бездіяльність міської ради полягає у тому, що вона не виготовляє проекти землеустрою з винесення меж першої санітарної зони мінеральних вод та закріплення їх на місцевості. Як наслідок, це призводить до систематичних порушень у Трускавці режиму першої санітарної зони фізичними та юридичними особами і унеможливлює усунення виявлених порушень як контролюючими органами, так і місцевою прокуратурою.

Трускавецьку міську раду у суді представляла начальник Управління містобудування,архітектури та землекористування Оксана Плахтій. Оксана Петрівнапросила у задоволенні позову відмовити, повідомивши, що рішенням сесії у 2013 р. міській раді надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж першої зони (зони суворого режиму) округу санітарної охорони. У квітні 2014 р. відбулося засідання конкурсної комісії з визначення виконавців робіт із землеустрою, було прийняте рішення про укладання договору з «Західземлемпроектом», однак товариство не скерувало на адресу міської ради договору для підписання.

У грудні 2015 року Трускавецькою міською радою прийнято рішення №21 «Про затвердження міської програми «Проведення заходів із землеустрою на 2016-2020 роки». У лютому 2017 р. були внесені зміни рішенням за № 422.

«Трускавецькурорт» виступив на стороні міської ради

Як відомо, офіційною інформацією про межі санітарних округів та зон охорони мінеральних джерел Трускавця володіє ПрАТ «Трускавецькурорт», який є власником спеціального дозволу на користування надрами. Однією з вимог, які покладаються на акціонерне товариство цим документом – суворо дотримуватись режиму зон ЗСО.

ПрАТ «Трускавецькурорт» у судовому засіданні виступив на стороні міської ради, поінформувавши, що у 2009 році було винесено в натуру (на місцевість) точки кутів повороту першої зони санітарної охорони шляхом встановлення у цих місцях межових знаків - бетонних стовпців з відповідним маркуванням (перша зона санітарної охорони ділянки надр «Курортна балка» Трускавецького родовища мінеральних вод).Стовпці були встановлені відповідно до проекту, затвердженогоПостановою Ради Міністрів УРСР від 09.11.1981 року за №548 «Про межі округів і зон санітарної охорони курортів Трускавець Львівської області і Євпаторії у Кримській області».

viber 2.jpg

Згідно з цією Постановою частина земельної ділянки на вул. Торосевича, 8, де «Квітка Полонини» будуватиме торговельний центр, знаходиться у першій зоні санітарної охорони курорту Трускавець. Як ми уже зазначили, технічний звіт щодо меж санзони «Трускавецькурорт» надав міській раді у грудні 2017 року. Тобто на момент видачі завідувачем відділу архітектури і містобудування Зіновієм Кушніром містобудівних умов та обмежень «Квітці Полонини» у січні 2018 року було відомо, що частину землі забудовувати не можна! Саме ту, на яку були накладені обмеження у 2013 році, коли рішенням сесії продали землю. Чому ж містобудівні видали на всю територію?

13.png

Бульвар Торосевича на Карті 1-ї зони санітарної охорони мінеральних джерел у курортній балці: І-33 та І-35 – стовпці, які позначають межі першої зони санітарної охорони

За словами Зіновія Кушніра, відповідно до Генерального плану Трускавця і Зонування території міста, затвердженого у листопаді 2017 року, ділянка на Торосевича, 8 не містить першої зони санітарної охорони курорту! А з технічним звітом «Трускавецькурорту» щодо маркування санзони стовпчиками, він знайомий, але ці межі стосуються землекористування, а пан Зіновій несе відповідальність за будівництво й архітектуру!

Перша санітарна зона у Трускавці, як блукаюча зірка: з’являється й зникає?

Ось така абракадабра: більше запитань – аніж відповідей! Судіть самі: проект меж округу санітарної охорони Трускавець був розроблений у 1975 році Львівською філією «Діпроміст» (тепер «Містопроект»). Це ж державне підприємство на замовлення виконавчого комітету Трускавецької міської ради розробляло Генеральний план, у 2012 році - «Уточнення координат розпізнавальних межових знаків першої зони санітарної охорони курорту Трускавець». Цим же ж інститутом була виконана робота з виготовлення містобудівної документації «План зонування території міста Трускавця (зонінг)». То куди ж зникла 1-ша санітарна зона на частині ділянки Торосевича, 8, якщо «Містопроект» володів інформацією про її межі?

Тим часом посадовці Трускавецької міськради користуються цими невідповідностями у документах, ухвалюючи рішення у ручному режимі: одним суб’єктам господарювання відмовляють у наданні земельних ділянок, посилаючись на Постанову Кабміну УРСР від 1981 року, а іншим, таким як «Квітка Полонини», забезпечують режим максимального сприяння.

Трускавецький мер Андрій Кульчинський минулого тижня публічно заявив, що ділянка на Торосевича, 8, де зводитиметься торговельний комплекс «Парк», не знаходиться у першій санітарній зоні! Така лояльність посадовця до забудівельника має пояснення: директор «Квітки Полонини» Віктор Возняк є його давнім товаришем, медіа ресурси якого активно піарили Кульчинського під час виборчої кампанії.

Закриває міський очільник очі і на діяльність готелю «Жива Роса», який постав у Трускавці впритул до родовища «Нафтусі». Більше того - міська рада у лютому 2017 року уклала мирову угоду з Самбірсько-Дрогобицькою Єпархією УГКЦ й узаконила самочинне будівництво на вулиці Франка, 16 (один з корпусів «Живої Роси»). Мирова угода була укладена в процесі судового розгляду - позов на подав заступник керівника Дрогобицької місцевої прокуратури в інтересах трускавецької громади. Прокуратура вимагала демонтувати самочинно збудовані приміщенняу першій зоні охорони джерел та повернути ділянку місту.


Зупинити свавілля міської влади Трускавця могло б розроблення проектів землеустрою зон санітарної охорони курорту. Але ж місто й надалі зволікатиме з їх виготовленням, бо це не в інтересах посадовців: тоді доведеться діяти у правовому полі й, скажімо, демонтувати об’єкти, які вже зведені в обхід закону. А це непопулярні кроки!

Не вирізняються активністю й представники ПрАТ «Трускавецькурорту» - реакція на будівництво у першій санітарній зоні «Квітки Полонини» з’явиться тоді, коли там стартують роботи. Про це повідомив Андрій Тарнавський, керівник гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції. А на стадії розробки й оприлюднення проекту «Квіткою Полонини», у якому вказано, що планується забудувати 80% площі ділянки, у тому числі й першу санітарну зону, ПрАТ не вноситиме своїх зауважень.

Що робити?

Загалом картина вимальовується не надто оптимістична: суди – під «контролем», трускавецький міськвиконком ігнорує покладені на нього обов’язки щодо додержання правил санітарної охорони курорту. Тому майбутнє Трускавця, збереження його природніх багатств у значній мірі сьогодні залежать від бізнес-інтересів окремих осіб та політичних домовленостей. Вплинути на ситуацію може лише дієва громадянська позиція трускавчан.

-Що робити? – відповідь шукаємо спільно: долучаємося до максимального розголосу, впливаємо на депутатів, ініціюємо звернення до розробника проекту. У середу, 26 вересня, приходимо у Народний дім на засідання сесії міської ради, де планується розглянути проект рішення про скасування містобудівних умов та обмежень для «Квітки Полонини». Підтримуємо акцію «Ради міста», яка відбудеться наступного тижня, зі збору підписів до контролюючих структур з вимогою не допустити будівництва у першій зоні охорони джерел у Трускавці. Комунікуємо, напрацьовуючи дієві механізми тиску на міську владу!

Ольга КУЦ

P.S. Дрогобицькій місцевій прокуратурі у задоволенні позову, про який йшлося на початку статті, щодо бездіяльності Трускавецької міської ради у виготовленні проекту землеустрою меж першої зони санітарної охорони мінеральних вод було повністю відмовлено! 

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, заступник прокурора Львівської області подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що постанова суду є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з недоведеністю обставин, невідповідністю висновків обставинам справи, порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права. Заступник прокурора вказав і на порушення Трускавецькою міською радою норм ЗУ «Про курорти», «Про місцеве самоврядування в Україні», що полягає в самоусуненні останньої від самоврядного контролю з охорони та використання земель в межах міста Трускавця.

Однак Львівський апеляційний адмністративний суд залишив Постанову першої інстанції в силі. Цікавим є таке формулювання з апеляційного рішення: «Виготовлення проекту землеустрою з метою повторного (суд вважає, що межі були вже раніше встановлені Постановою Міністрів УРСР за №548) встановлення меж першої зони санітарної охорони може призвести до наявності розбіжностей у картографічних даних, що в подальшому може мати наслідком виникнення конфліктних ситуацій щодо застосування законодавства, яке регулює спірні правовідносини».

Социальные комментарии Cackle