11.09.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Коштом трускавчан погашатимуть мільйонні борги водоканалу. Таке рішення ухвалила мерія

Коштом трускавчан погашатимуть мільйонні борги водоканалу. Таке рішення ухвалила мерія

У боргову яму трускавецький водоканал потрапив через системну бездіяльність керівництва міста. А тепер кількамільйонний борг підприємства віддаватимуть мешканці міста-курорту.

Такий «ефективний» вихід із кризової ситуації напрацювала Трускавецька міська рада, підписавши разом з водоканалом міста-курорту договір з Дрогобицькою міською радою та водоканалом міста Котермака

Про це повідомив начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала в одному з останніх інтерв’ю.

Пан Роман назвав цей чотиристоронній документ політичним рішенням, оскільки він був укладений після того, як 1 липня на виконання постанови суду про стягнення заборгованості рахунки та майно трускавецького водоканалу були арештовані.

За словами Романа Шагали, відповідно до цієї угоди боргові зобов’язання водоканалу міста-курорту, які нині становлять понад 11 млн грн, мерія взяла на себе. У серпні уже компенсували 1,4 млн грн, кошти виділили з бюджету Трускавця. До кінця року міський голова Трускавця Андрій Кульчинський пообіцяв сплатити ще 1 млн грн боргу дрогобицькому водоканалу. А впродовж наступних двох років відповідно до укладених домовленостей Трускавець має закрити цю суму повністю!

Гарна перспектива, що й казати! Виходить, що трускавчани заплатять двічі за отримані від міського водоканалу послуги! Спочатку як споживачі, а тепер - як платники податків, які наповнюють бюджет! І жоден з посадовців не буде притягнутий до відповідальності за кризову ситуацію на водоканалі. Мільйонні втрати через некомпетентність і системну бездіяльність міського голови Андрія Кульчинського і профільного заступника Олексія Балицького тепер компенсуватимуть трускавчани.

А «Альфа Плюс», якій належало 49% власності у трускавецькому водоканалі, вчасно вмила руки, подарувавши свою частку у статутному фонді Трускавецькій міській раді. У липні депутати міськради ухвалили рішення, яким погодили договір дарування. Відповідно стовідсотковим засновником підприємства тепер є міська рада і усі накопичені борги лягли виключно на місто.

Трускавецьке керівництво обводить навколо пальця трускавчан і щодо тарифу на водопостачання – він вчергове зріс у квітні до 28,71 грн за 1 куб м. Така ціна сформована від гуртової вартості води, яку Трускавець купує у Дрогобича - 9, 33 грн за кубометр. Однак у мережу міста подається переважно вода з питного озера. Про це свідчать постійні скарги трускавчан на її незадовільну якість. А також твердження Романа Шагали про те, що трускавецький водоканал споживає менший обсяг послуг у дрогобицького, аніж закладено у тарифі. Тобто мешканцям міста- курорту продають озерну воду, собівартість якої, за словами начальника водоканалу Віктора Марченка, 4 грн за куб м, за ціною артезіанської води з Гірного! І таку злочинну схему погодила Трускавецька міська рада!

Як відомо, левова частка боргу водоканалу міста-курорту перед «Дрогобичводоканалом» була сформована з січня 2016 року. До цього призвела неспроможність міської влади ухвалювати ефективні рішення. Трускавецькі очільники не скористалися перевагами Постанови Кабміну від вересня 2015 року, завдяки якій водоканал отримав статус гуртового споживача.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle