23.04.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Карантин - не перешкода! У Трускавці бюджетні кошти продовжать освоювати фірми, пов’язані з посадовцями

Карантин - не перешкода! У Трускавці бюджетні кошти продовжать освоювати фірми, пов’язані з посадовцями

Сьогодні у Трускавці призупинили роботу санаторно-курортні заклади, деякі підприємства повністю закрили діяльність, не мають доходів представники малого і середнього підприємництва. Бізнес неабияк потерпає від збитків через карантин.

Тим часом підприємства, до яких дотичні місцеві посадовці, депутати та їхні бізнес-партнери, продовжують отримувати замовлення на виконання робіт коштом бюджету.

Така ситуація спостерігається, не дивлячись на невтішні прогнози - через епідемію коронавірусу бюджет Трускавця недоотримає близько 50 млн грн. Тобто місцева влада мала б напрацювати програму заходів щодо економії ресурсу громади, визначити пріоритетні напрямки, які потребують підтримки. А не піклуватися про те, аби «свої» фірми залишалися на плаву, вдаючись до корупційних схем освоєння бюджету у Трускавці.

Як відомо, 19 квітня вступили в силу зміни до закону «Про публічні закупівлі». Основним нововведенням є пониження порогу для товарів та послуг до 50 тис грн, з якого потрібно проводити відкриті торги через систему ProZorro. Такий конкурентний спосіб обрання підрядників трускавецьку мерію, схоже, не влаштовував.

Тому останні місяці й дні перед запуском реформи ознаменувались у Трускавці збільшенням допорогових закупівель. І переможцями, як правило, є улюблені трускавецькими чиновниками підприємства. Саме для них першочергово «застовбили» кошти у бюджеті Трускавця - цьогорічному й на наступні роки, якщо роботи будуть перехідними.

 

Ремонти, швабри, вила та граблі. Замовили все, що потрібно?

Трускавецький відділ освіти у квітні уклав 16 прямих договорів на 2,36 млн грн. Для порівняння, торік за квітень – жодного договору, а за січень-березень загалом 19 угод.

Шість договорів дісталися ТзОВ «Європейські інновації». Ця фірма ремонтуватиме класи, ігровий зал ДЮСК «Спортовець», системи освітлення ігрового залу ДЮСК, спортивного залу СЗШ №3, електропостачання цеху їдальні школи-гімназії. Загалом відділ освіти замовив їй робіт на понад 826 тис гривень.

сш2.jpg

Зазначимо, що ремонти приміщень вважаються «золотим дном» для освоєння бюджетних коштів. Схема відома: у кошторис включається те, що виконуватися не буде або робитимуть лише частково. Перевірити це складно, оскільки все приховано в товщі стін і під підлогою.

Нагадаємо, що ТзОВ «Європейські інновації» зареєстроване у житловому будинку на вул. Мазепи у Трускавці, основний вид діяльності у сфері права. Фірма складається з однієї людини – керівника Романа Короля.

Підприємство виявилося неабияким щасливчиком: за менш, ніж два роки своєї діяльності уклало договорів на 3, 14 млн грн бюджетних коштів. Усі підряди підприємство отримало від Трускавецької міськради без конкуренції – за процедурою звітування.

Ще одним улюбленцем трускавецьких чиновників є ТзОВ «Комсервіс-Трускавець», де також зареєстрований лише керівник, працівників начебто винаймають за договором цивільно-правового характеру.

У квітні цього року начальник відділу освіти Орест Лобик підписав з фірмою угоду на майже 760 тис грн для капітального ремонту системи освітлення у дитсадку «Ялинка», підприємство ремонтуватиме й класи НУШ в школі-гімназії.

Також відділ освіти продовжив співпрацю з ТОВ «ІБФ «Євробудсервіс», якому довірено ремонт їдальні у СЗШ №1 на 400 тис грн.

Цю фірму реанімували наприкінці 2016 році для встановлення дитячих майданчиків у місті на мільйон гривень. З того часу «ІБФ «Євробудсервіс» отримав замовлень коштом трускавецьких платників податків на майже 5 млн грн, усі договори укладені без конкуренції.

сш1.jpg

Серед засновників «Євробудсервісу» у 2006 році значився Мирон Мицько, нині – депутат Трускавецької міської ради, який належить до контрольованої більшості міського голови Андрія Кульчинського. Тому прихильність до фірми не є випадковістю.

Що стосується міського відділу освіти, то у квітні він зробив серйозні запаси, замовивши на майже 83 тис грн господарських товарів - швабр, відер для сміття, губок для посуду, тарілок, горнят, а ще – граблі та вила. Усього разом – тисячу одиниць!


Встигнути в останній вагон, обійшовши ProZorro

Не стало винятком і міське Управління ЖКГ і Б, яке перед вступом в дію нової редакції закону «Про публічні закупівлі» уклало прямих договорів на понад 5 млн гривень. Частина з них стосується ремонтів житлового фонду за міською програмою «70 на 30», однак є роботи, які складно назвати першочерговими.

Найбільше замовлення - капітальний ремонт ліфтів на 1,45 тис грн у житловому будинку на вул.Сагайдачного,19 отримав «Комсервіс- Трускавець». Договір укладено 17 квітня, тобто в останній робочий день перед набуттям чинності змін до закону. Загалом у квітні це підприємство має бюджетних замовлень на майже 2,5 млн гривень!

с19.jpg

Власником «Комсервісу-Трускавець» є Олег Кабальний, який разом з заступником мера Трускавця Олександром Ткаченком й депутатом міськради від «Батьківщини» Мирославом Мицьком та Олександром Ткаченком заснував міське відділення «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах».

З моменту реєстрації у 2016 році «Комсервіс-Трускавець» отримав від комунальних установ та міськради замовлень на майже 11 млн грн. Лише два підряди з 42 підприємство здобуло, беручи участь у відкритих торгах, всі інші дісталися без жодної конкуренції.

Олег Кабальний, за даними YouControl, був також співвласником ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс», ще одного трускавецького підприємства, яке регулярно підтримується місцевими розпорядників коштів бюджету. Традиційно - за відсутності конкуренції.

За такою ж процедурою 17 квітня цього року Управління житлово-комунального господарства й будівництва уклало з ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс» договір на 720,4 тис грн щодо капітального ремонту ліфтів житлового будинку по вул. Стуса,12.

Натомість досі не стартували роботи щодо прокладання ливневої каналізації на вул. Грушевського у Трускавці. Тендер на 1, 4 млн грн був завершений ще на початку березня, однак досі Управління ЖКГ і Б не перерахувало виконавцю авансовий платіж. Призупинені роботи і на вул. Помірецькій.

- Коли фінансуватимуться ці роботи – складно спрогнозувати, - говорить начальник Управління ЖКГ і Б Сергій Максимич. - Маємо затверджений план, укладаємо договори, за відсутності фінансування – можемо перенести виконання на наступний рік.

Наразі з міського бюджету фінансуються лише першочергові видатки – зарплати та енергоносії. Із запланованих – тривають роботи з утеплення фасаду у школі-гімназії, ямковий ремонт дорожнього покриття. Через недопоступлення платежів видатки з бюджету Трускавця коригуватимуть. Ймовірно, більшість робіт доведеться відкласти до кращих часів.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle