05.01.2017 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Дитячі майданчики як прикриття для дерибану

Дитячі майданчики як прикриття для дерибану

У Трускавці освоюють бюджетні кошти, обминаючи ProZorro

У місті – курорті триває процес оновлення дитячих майданчиків – вони поповнюються яскравими конструкціями: гойдалками, каруселями, пісочницями. Така ініціатива міської влади, звісно ж, схвально сприймається трускавчанами, які не підозрюють, що можновладці, прикриваючись турботою про наймолодших мешканців, цинічно вдаються до оборудок.

СОРОКА- ВОРОНА КАШУ ВАРИЛА …

Рішення про виділення з міського бюджету коштів для здійснення реконструкції дитячих майданчиків було прийняте у 2016 р. влітку – трускавецькі депутати скерували для цього понад 200 тис. грн. Проте згодом, вносячи чергові зміни до бюджету Трускавця, зумовлені рекордними надходженнями завдяки процесу децентралізації, цю статтю видатків збільшили майже до мільйона.

Рішення сесії Трускавецької міськради від 15 вересня звучало так: «Захід на 2016 рік «Реконструкція та придбання обладнання для дитячих майданчиків» викласти в новій редакції «Реконструкція та придбання обладнання для дитячих  та спортивних майданчиків» та збільшити обсяг фінансування  на суму  757,0 тис. гривень». Другий пункт цього рішення сесії передбачав створення комісії за участі голів депутатських фракцій, яка повинна була визначитися з майданчиками, які першочергово потребували оновлення.


Але трускавецький мер пан Кульчинський, відомий своїм волюнтаризмом та мільйонними статками, походження яких він не має наміру пояснювати трускавецькій громаді, усе провернув у звичний для себе спосіб: тишком-нишком. Не відкладаючи справу у довгий ящик, 22 вересня, разом зі заступником з запитань ЖКГ О. Балицьким, в.о. директора КП «Трускавецьжитло» М. Губицькою, депутатом міськради С. Грабовським, якого, за твердженням заступника, випадково долучили до цього товариства, та депутатки з мерської свити З. Домбровської, здійснив об’їзд майданчиків та визначив, що і як обладнати. Тобто, пан Кульчинський діяв за принципом сороки-ворони з відомої казки, яка кашу варила і роздавала: тому дам, і тому дам, а цьому – ні …

Перелік майданчиків вказано у протоколі виїзного засідання товариства, копію якого було отримано у відповідь на інформаційний запит журналістів «Джерел Трускавця». Незважаючи на те, що запитувалась також інформація щодо висновків депутатської комісії та членства у ній, пан Кульчинський у відповіді не вказав, коли вона була створена і хто з депутатів до неї увійшов. Наголошуємо, у рішенні сесії про участь мера, його заступника, керівника комунального підприємства у роботі «майданчикової» комісії не йшлося взагалі… У листопаді конструкції для дитячих майданчиків прибули до Трускавця, а депутати про їх замовлення – ні сном, ні духом?ТРУСКАВЕЦЬ – ЦЕ Я!

У такий же авторитарний спосіб очільник Трускавця А. Кульчинський взявся визначати й фірму, у якої за бюджетні кошти було закуплено обладнання. Серйозне замовлення отримав український виробник з Харкова – компанія KinderLand. Все б нічого, але закупівля на майже мільйон гривень  відбулася в обхід системи Prozorro, бо трускавецькі посадовці придумали схему: вони назвали цей процес «реконструкцією» ( поріг 1,5 млн. грн.), і на Prozorro є лише інформація про форму закупівлі шляхом закритих торгів та укладену угоду «Трускавецьжитло» з виконавцем робіт.

Андрій Кульчинський жодних порушень у таких діях розпорядника коштів не вбачав, більше  того – він щиросердно зізнався у своїй причетності до цієї корупційної схеми, повідомивши на сторінці у Фейсбук, що на власний розсуд обирав між постачальниками зі Львова, Києва та Харкова.

А на запитання громадських діячів, хто визначив перелік майданчиків, які потребують оновлення, спочатку банально збрехав, заявивши, що це робила депутатська комісія з житлово-комунальних питань. А згодом вдався до повчань, мовляв, які претензії, мешканці ж бо задоволені! Й безапеляційним тоном реагував на зауваження трускавчан: «Переконайте мене, що у будинку багато малолітніх дітей  – і вам позачергово дамо майданчики»…

Такий собі провінційний послідовник французького монарха, який виголосив сакраментальну фразу «Держава – це я!» У нашому випадку: «Трускавець – це Кульчинський!»


РЕАНІМОВАНА ФІРМА РЕМОНТУЄ МАЙДАНЧИКИ

За інформацією, наданою в.о. директора КП «Трускавецьжитло» М. Губицькою, у штаті підприємства числяться всього дві людини: вона та бухгалтер, які працюють на пів окладу. Тобто, підприємство існує у віртуальному вимірі.  З таким же успіхом міське Управління ЖКГ і Б могло оголосити тендер на закупівлю комплектуючих для дитмайданчиків, але ж бюджетні кошти скеровували у мертве комунальне підприємство, маючи намір реалізувати схему дерибану.

Ще одним покійником, якого реанімували, виявилося ТОВ «ІБФ «Євробудсервіс», зареєстроване у Трускавці за адресою вул. Героїв УПА, 9 . Торік у перших числах жовтня воно отримало нового керівника, а серед засновників «Євробудсервісу» у 2006 році значився М. Мицько, нині – депутат Трускавецької міської ради, голова комісії з ЖКГ та права рука заступника мера О. Ткаченка.

мицько.jpg

Пан Мицько також є головою первинної профспілкової організації «Трускавецьжитло”, про що свідчать відомості з ЄДРу.  Про спорідненість цих структур говорить і такий факт: той самий контактний номер телефону – як з’ясувалося, номер мобільного телефона депутата М. Мицька зазначено як у відомостях з держреєстру як ТОВ «ІБФ «Євробудсервіс», так і  профспілки “Трускавецьжитло”.

мицько1.png

Що стосується заступника трускавецького мера О. Ткаченка, то він очолював «Трускавецьжитло» у 2011-2013 роках. Пазл зійшовся: кошти освоює «своя» фірма – ймовірно, відкати опиняться у кишенях тих, кого треба. Комунальне підприємство успішно оминуло Prozorro, уклавши з «Євробудсервісом» договори на реконструкцію майданчиків. Про це свідчать дані Пошуково-аналітичної системи 007.

скрін.png

До слова, комунальне підприємство "Трускавецьтепло" було єдиним замовником «Євробудсервісу» впродовж усього 2016 року.

скрін2.png

Роботи з оновлення майданчиків у Трускавці розпочалися і тривають, є чимало підстав вважати, що ведуться вони незаконно. Бо проекти реконструкції – відсутні, свідченням цього є ненадання відповідей на запит від ГО «Рада міста» від 16 листопада 2016 року щодо копій цих документів. Повторний запит також не дав результатів – керівник «Трускавецьжитло» Губицька «несподівано» захворіла.


Та й про яку реконструкцію може йти мова, коли це звичайний монтаж окремих елементів поруч зі старими конструкціями без належного впорядкування територій майданчиків. Таку тактику обрала трускавецька влада, хоча, звісно, краще було б повністю оновити кілька майданчиків, перетворивши їх у сучасні та якісні. Як це зробили, для прикладу, мешканці будинку на Стуса,12 за ініціативи голови ОСББ Ярослава Одрехівського та завдяки підтримці місцевої організації «Товариство Лемківщина”. Влітку на подвірї цього будинку постало дитяче містечко, яке стало улюбленим місцем відпочинку дітей усього мікрорайону.

Тим часом трускавчан максимально відсторонили від впливу на процес оновлення майданчиків, хоча були звернення від підприємців та ОСББ з проханням облаштувати майданчики біля їхніх будинків. Так, скажімо, ОСББ  «Велика хата», де керівником Іван Сенюта, свою заявку підкріпило проектно-кошторисною документацією у кількох варіантах: масштабніше оновлення та бюджетне …  У відповідь – обіцянка надати дві гойдалки. Міський голова таки вжився у роль сороки-ворони …


Хоча мешканці здаватися не мають наміру – на ресурсі «Розумне місто» зареєстровано петицію: формувати перелік дитячих майданчиків, на реконструкцію яких виділено кошти з бюджету, на основі заяв ОСББ та ініціативних груп мешканців багатоквартирних будинків.

Без сумніву, хороше починання – активність трускавчан матиме кілька плюсів: посадовці змушені будуть реконструювати майданчики там, де це потрібно у першу чергу, а не керуватимуться політичною  доцільністю чи іншими сумнівними критеріями. По-друге, громада проконтролює освоєння бюджетних коштів. По-третє, зарубає під корінь можливість для піару трускавецьких можновладців коштом платників податків. Що сьогодні є доволі поширеним явищем. І не лише у Трускавці.

Ольга Куц

Социальные комментарии Cackle