16.10.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Чергове «покращання» від трускавецької влади: тариф на воду зріс до 30, 44 грн, якість послуг не зміниться

Чергове «покращання» від трускавецької влади: тариф на воду зріс до 30, 44 грн, якість послуг не зміниться

Сьогодні члени виконавчого комітету Трускавецької міськради підтримали рішення про підвищення ціни на воду для споживачів міста-курорту. Тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення складе 30, 44 грн за 1 куб м з ПДВ. Рішення набере чинності  через 15 днів після оприлюднення.

Доповідаючи членам виконкому, директор ТОВ «Трускавецький водоканал» Віктор Марченко повідомив, що тариф збільшився через те, що дрогобицький водоканал підняв гуртову ціну для Трускавця. Також підвищилися вартість електроенергії та рівень заробітної плати працівників підприємства.

Нагадаємо, що останнє зростання вартості на воду відбулося у травні цього року - до 28,71 грн за 1 куб м. Така ціна була сформована від ціни, яку Трускавець купує у дрогобицького водоканалу - 9, 33 грн за кубометр.

Керівництво міста обводить трускавчан навколо пальця щодо тарифу на водопостачання, адже формує ціну від гуртової Дрогобича, а споживачам подає переважно воду з озера. Про це свідчать постійні скарги мешканців міста-курорту на її незадовільну якість, а також твердження керівника КП «Дрогобицький водоканал» Романа Шагали про те, що трускавецький водоканал споживає менший обсяг послуг, аніж закладено у тарифі. Тобто мешканцям Трускавця продають озерну воду, собівартість якої, за словами начальника міського водоканалу Віктора Марченка, 4 грн за куб м, за ціною артезіанської води з Гірного! І таку злочинну схему погодила Трускавецька міська рада!

За період головування Андрія Кульчинського вартість послуг на воду для трускавчан зросла вже вшосте. Однак чергове підвищення ціни не означатиме покращання якості. Вода бурого кольору й з неприємним запахом, яка подається у мережі з питного водосховища, буде такою до 2020 року. Саме на цей період, за словами мера, заплановане встановлення очисних споруд на питному озері за грантові кошти, які місто отримає з Німеччини.

Як відомо, станом на сьогодні борг водоканалу міста-курорту перед «Дрогобичводоканалом» становить близько 12 млн грн. Левова частка його була сформована за каденції Андрія Кульчинського –трускавецькі очільники не скористалися перевагами Постанови Кабміну від вересня 2015 року, завдяки якій водоканал отримав статус гуртового споживача.

Борг підприємства віддаватимуть мешканці міста-курорту. Такий «ефективний» вихід із кризової ситуації напрацювала Трускавецька міська рада, підписавши разом з водоканалом міста-курорту договір з Дрогобицькою міською радою та водоканалом міста Котермака. У серпні уже компенсовано 1,4 млн грн, кошти виділили з бюджету Трускавця. До кінця року трускавецький мер пообіцяв сплатити ще 1 млн грн боргу дрогобицькому водоканалу. А впродовж наступних двох років відповідно до укладених домовленостей Трускавець має закрити цю суму повністю!

Виходить, що трускавчани заплатять двічі за отримані від міського водоканалу послуги! Спочатку як споживачі, а тепер - як платники податків, які наповнюють бюджет! І жоден з посадовців не буде притягнутий до відповідальності за кризову ситуацію на водоканалі. Мільйонні втрати через некомпетентність і системну бездіяльність міського голови Андрія Кульчинського і профільного заступника Олексія Балицького віддаватимуть мешканці Трускавця.

 

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle