15.10.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Залишаться без допомоги – мешканцям, які заборгували за доставку газу, не призначатимуть субсидії

Залишаться без допомоги – мешканцям, які заборгували за доставку газу, не призначатимуть субсидії
В Україні от-от розпочнеться опалювальний сезон, а борги споживачів за доставку газу перед АТ «Львівгаз» невпинно ростуть і вже сягають 40 мільйонів гривень, -інформує  zaxid.net. 

Газовики наголошують, що вчасна оплата за послуги з розподілу (доставки) природного газу є дуже важливою. Інакше безперебійне газопостачання опиняється під загрозою. У «Львівгазі» вже готують досудові позови, а також передають інформацію про боржників, які мають субсидії, до соціального захисту.

Станом на початок жовтня за розподіл газу боргують майже 100 тисяч споживачів. Їх сукупний борг перед АТ «Львівгаз» становить 40 мільйонів гривень.

Газовики наголошують, що не мають іншого виходу і змушені подавати на боржників до суду. Вже надіслано 71 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу.

Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат. Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – 2,1 тис. грн, а також виконавчий збір – 10% від суми заборгованості і можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

Серед споживачів, які не сплачують за розподіл газу, у багатьох є субсидії. І зараз призначення нових субсидій для таких людей  буде під питанням.

- Понад 7 тисяч мешканців Львівської області мають не лише субсидії, а й борги за розподіл газу. Компанія передає списки споживачів, в яких наявна заборгованість за більше ніж три місяці, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення. І якщо такі борги не погасити — житлова субсидія на опалювальний період не призначатиметься,– наголошує комерційний директор АТ «Львівгаз».

Социальные комментарии Cackle