08.07.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Як у Європі - для українців хочуть збільшити штрафи за викинуті недопалки і сміття

Як у Європі - для українців хочуть збільшити штрафи за викинуті недопалки і сміття

В Україні планують збільшити штрафи за викинуті недопалки та сміття посеред вулиць, парків, із вікон автівок та поїздів. За такі неподобства доведеться  заплатити 2,5 тис грн, - інформує  ТСН.
 
Відповідний законопроект зареєстрували депутати, вони сподіваються, що закон після всіх доопрацювань буде ухвалений уже цієї осені.
   
Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик – це компоненти, із якого складається звичайний сигаретний недопалок. І за підрахунками вчених, щорічно більше, ніж чотири трильйони недопалків, потрапляють не в смітник, а на вулиці міст та  в природу.  У новому ж законопроєкті йдеться про те, що за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недопалок доведеться заплатити від 1 700 до 2 550 тисячі гривень штрафу. Схожі штрафи діють у іноземних країнах. От, наприклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Британії покарання – трохи більше 2,7 тисячі гривень, а от у суворому Сингапурі – майже 20 тисяч.
 
Штрафи за викинуте  сміття в Україні були запроваджені і раніше, але їхні суми були дуже смішні. Так за викинуте сміття з потягу – штраф становив до 170 гривень, а з транспорту або судна –17 гривень! Нове ж покарання, що пропонують у законопроекті,  збільшило суму штрафів від  до 2 550 гривень. 
Накладати  штрафи повинні  правоохоронні органи, перш за все Національна поліція.

Нагадаємо, в Україні Верховна Рада посилила покарання для паліїв сухої трави та за знищення лісів. Відтепер за знищення лісів, випалювання стерні та сухої трави максимальний штраф збільшено у 18 разів: до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. А в деяких випадках передбачене кримінальне покарання – позбавлення волі до 5 років.

Социальные комментарии Cackle