26.03.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Як триватимуть в час карантину богослужіння та освячення пасок на Великдень. Глава УГКЦ дав поради

Як триватимуть в час карантину богослужіння та освячення пасок на Великдень. Глава УГКЦ дав поради

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук дав роз’яснення, як в умовах карантину відправляти служби у Страсний тиждень та на Великдень. Важливо зазначити, що УГКЦ є глобальною Церквою, яка присутня на всіх континентах. Тому поради Глави УГКЦ мають універсальний характер.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Тож, за настановами Блаженнішого Святослава, якщо у Страсний тиждень і на свято Воскресіння Христового в країнах триватиме карантин, то пасхальні богослужіння слід проводити в такий самий спосіб, як ми молилися в неділі Великого посту, тобто онлайн, або ж на вулиці з дотриманням правил безпеки.

Предстоятель вважає, що вірних треба заохочувати якнайбільше користати із трансляцій церковних богослужінь, але цей процес мають забезпечити священнослужителі з храмів та соборів.

Також рекомендовано: у Велику п’ятницю не робити жодних процесій – ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування.

Що стосується свята Пасхи – то у неділю Блаженніший радить священникам служити літургії, по можливості, надворі. Не робити процесій – ні в храмі, ні довкола храму. Якщо владики вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священники та співці. Усі інші повинні залишитися надворі. На вулиці слід просити людей не скупчуватися, а перебувати на встановленій санітарними нормами відстані один від одного.Якщо ж карантин цього вимагатиме, слід брати участь у богослужіннях через трансляції онлайн, залишаючись вдома.

Освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски й великодні страви на Пасху лише надворі. Просити при цьому вірних не скупчуватися понад дозволену норму відстані між собою.

Також Глава Церкви наголошує, аби до храмів не приносили страви на освячення особи літнього і похилого віку, ті, у яких члени родини мають ознаки респіраторного захворювання, ті, хто перебуває на самоізоляції. Їх слід повідомити, що великодні кошики будуть освячені теж за посередництвом онлайн-трансляцій. Мине цьогорічна Пасха і без гаївок біля храмів.

 

Социальные комментарии Cackle