06.06.2022 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Як сьогодні можна заощаджувати? Рекомендації від Нацбанку України

Як сьогодні можна заощаджувати? Рекомендації від Нацбанку України

1️. Покласти кошти на депозит.

Стабільна робота банків у воєнний час підвищує рівень довіри вкладників. Згідно зі статистикою, із 24 лютого до 29 квітня гривневі вклади населення в банках зросли на 20%, або на 85 млрд грн.

Які відсоткові ставки за депозитами?

Відсоткова ставка відрізняється залежно від терміну вкладу. Короткі депозити мають нижчу ставку, ніж депозити на довший термін вкладу. Тобто, чим довший термін – тим вища ставка. Наприклад, середня ставка по депозитам на 1–3 місяці становить 5-6% в гривні, на 12 місяців – понад 7%. Ставки за депозитами в банках можна подивитися тут – http://surl.li/cboip, тут http://surl.li/cboil  або тут http://surl.li/cboiw 

Також відсоткова ставка залежить від того, який депозит ви обрали: строковий депозит чи депозит на вимогу. Строковий – це той депозит, який ви відкриваєте на певний термін, наприклад, на пів року чи рік. Депозит на вимогу – коли кошти можна забрати в будь-який момент. Ставка за депозитом на вимогу зазвичай нижча.

Як гарантуються вклади?

У разі ліквідації банку держава, від імені якої діє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), відшкодовує вкладникам кошти.

На час дії воєнного стану та трьох місяців після запроваджено 100% гарантію за банківськими вкладами фізичних осіб та ФОП. У післявоєнний час: через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 000 гривень.

2️.Купувати військові ОВДП.

Це гарний спосіб не лише підтримати армію, а й отримати дохідність вищу, ніж за банківськими депозитами.

Військові облігації – це цільові державні боргові цінні папери, призначені для запозичень на ринку з метою фінансування потреб Збройних сил України та держави в умовах війни. 

Як гарантуються виплати за облігаціями?

Виплати за таким облігаціями на 100% гарантуються державою та обслуговуються Міністерством фінансів України.

Яка ставка дохідності?

Ставка дохідності визначається на аукціоні. Ставка за випущеними раніше гривневими облігаціями становила від 9,5% до 11% річних (залежно від терміну погашення), доларовими – 3,7% річних, а за облігаціями, номінованими у євро, – 2,5% річних.

Більше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/fin-defense/ 


Социальные комментарии Cackle