24.07.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Вчителів в Україні забагато: так вважають у Мінфіні

Вчителів в Україні забагато: так вважають у Мінфіні

В Україні налічують 36 тисяч вчителів, тому їх кількість потрібно оптимізувати і таким чином збільшити зарплату тим, які залишаться працювати. Про це інформує Львівська мануфактура новин  з посиланням на інтрев’ю заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева.

- Кількість учнів з 90-х років зменшилася вдвічі, а вчителів – ні. Зараз у школах забагато пенсіонерів через те, що в них низька пенсія. Оптимізацію української освіти вбачаємо у звільнені педагогів похилого віку, аби дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату, – наголосив Роман Єрмоличев.


Заступник міністра фінансів вважає, що також потрібно оптимізувати мережу шкіл в Українуі. Однак, чіткого плану у Романа Єрмоличева поки що немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до навчального  закладу.

Також Єрмоличев каже, що з першого вересня підвищення заробітної плати вчителям не буде, оскільки в Україні бюджетний і навчальний роки не збігаються.

- З 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі й вчителів, – переконує  чиновник.

Социальные комментарии Cackle