05.08.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

В Україні запровадять обов’язкове щеплення проти пневмококової інфекції

В Україні запровадять обов’язкове щеплення проти пневмококової інфекції

З 2022 року Україна запровадить обов'язкові щеплення для дітей проти пневмококової інфекції. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко у вівторок, 4 серпня, повідомляє Zaxid.net.

За словами Ляшка, оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я рекомендував включити в Національний календар щеплень з 2022 року вакцину проти пневмококової інфекції. Щеплення проводитимуть у три етапи – два щеплення в перший рік життя, і ще одне – на другий. 

«Будемо проводити перемовини з Міністерством фінансів, щоб включити в бюджет 2020 року кошти на закупівлю вакцини», – додав головний санітарний лікар. 

Зауважимо, що раніше експерти ЮНІСЕФ радили робити щеплення від пневмококової інфекції, яка є смертельно небезпечною, не лише дітям, а й людям з груп ризику. Оскільки і грип, і Covid-19 можуть ускладнюватися ще і бактеріальною пневмонією, а пневмокок є її найпоширенішою причиною 

Через пандемію коронавірусу ситуація з вакцинацією в Україні погіршилася. Велика кількість дітей пропустила планові щеплення. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про суттєве зниження вакцинації серед населення задля профілактики кору, паротиту та краснухи. Особливо це стосується дітей.


Социальные комментарии Cackle