31.03.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

В Україні підготували 61 заклад для обсервації евакуйованих українців

В Україні підготували 61 заклад для обсервації евакуйованих українців

В Україні вже готовий 61 заклад для обсервації українців, які повернуться з-за кордону. Людям, які прибудуть на обсервацію, робитимуть ПЛР-тести на коронавірус на 5-6 день після вильоту з іншої країни. Якщо вони будуть негативними – українців відпускатимуть на самоізоляцію додому.

Про це інформує Zaxid.net

Як повідомив Офіс президента, умови обсервації обговорили 31 березня під час селекторної наради глави держави з представниками уряду та державних відомств, залучених до запобігання поширенню Covid-19. Точного переліку місць обсервації не опублікували, проте, за словами президента Володимира Зеленського, вони «мають бути комфортними для людей».

Раніше у своєму зверненні він сказав, що місцями для обсервації можуть стати готелі. У свою чергу Кабмін 29 березня зобов’язав обласні державні адміністрації та КМДА скласти перелік таких локацій.

Нагадаємо, усі українці, які повернуться з-за кордону після 28 березня, мають відбути обов’язкову обсервацію. Досі в обсервації два тижні перебували тільки українці, яких евакуювали в лютому з Уханя, звідки почався спалах коронавірусу. Решті українців, які поверталися з-за кордону, рекомендували бути в самоізоляції два тижні, проте цей процес ніхто не контролював. Натомість перші випадки інфікування коронавірусом діагностували саме в тих людей, які повернулися з-за кордону.

30 березня в обсервацію відправили українців, які повернулися двома евакуаційними літаками з Катару в Київ. Більшість з них летіли з Балі і почули про обов'язкову обсервацію лише в Досі, що в результаті призвело до скандалу. Зараз пасажири цих двох літаків перебувають на обсервації в готелях «Козацький» та «Пуща» у Києві.

МЗС радить українцям залишитися за кордоном, якщо вони мають таку можливість. Проте в Україну після 27 березня все ще можна буде повернутися – перетнувши кордон пішки або автомобільним транспортом (не регулярними рейсами). Детальніше роз'яснення МЗС надало 27 березня, а наступного дня опублікувало автомобільні маршрути для повернення українців (оскільки більшість європейських країн обмежили перетин своїх кордонів, організовують спеціальні транзитні автошляхи).Социальные комментарии Cackle