11.04.2022 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Уряд створив групу для захисту українців, які виїхали за кордон через війну

Уряд створив групу для захисту українців, які виїхали за кордон через війну

Уряд утворив робочу групу щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи.

Як зазначається на Урядовому порталі, постанову про утворення групи було схвалено на засіданні Кабміну 9 квітня, передає Укрінформ.

Співголовами робочої групи визначено віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та міністра соціальної політики Марину Лазебну.

Серед завдань робочої групи: використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат; скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв'язку за кордоном; забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном.

Також група працюватиме над наданням освітніх послуг українською мовою; посиленням механізмів захисту від торгівлі людьми; створенням можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію; налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС; сприянням швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань.Социальные комментарии Cackle