02.09.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 жовтня. Що змінюється?

Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

Що змінюється для адаптивного карантину після 26.08?
Додатково посилюються обмежувальні заходи у регіонах із “зеленим” рівнем епідеміологічної небезпеки. 

 Заборонено:
робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля; 
проводити концерти, окрім організованих закладами культури і для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності.

Місцеві органи самоврядування — отримають доступ до даних електронного сервісу “Дій.Вдома”. Це необхідно, аби контролювати осіб, які підлягають самоізоляції чи  обсервації, або порушують правила карантину. 

Для Єдиної державної системи цивільного захисту по всій території України продовжується режим “Надзвичайної ситуації” до 31 жовтня 2020 року.

Зелена зона.
немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%. 
✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах ✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів ✓ кінотеатри із заповненістю на 50% ✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Жовта зона.
якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.
✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово ✓ обмеження зеленої зони зберігаються.

Помаранчева зона.
завантаження ліжок становить понад 50%.
✓ діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів ✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час ✓ планові госпіталізації в лікарнях ✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури ✓ прийом нових змін в дитячі табори ✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей ✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.
Червона зона.
у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%.
✓ робота громадського транспорту ✓ відвідування закладів освіти ✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів ✓ обмеження зеленої, жовтої та поморанчевої зон зберігаються.

Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?
Регіональні комісії ТЕБ і НС можуть локально посилювати або послаблювати протиепідемічні обмеження. 
Від 12 серпня змінився підхід до визначення рівня захворюваності. Враховуватимуться 3 показники: 
заповненість ліжок у лікарнях;
рівень тестувань - не менше 24 тестів на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;
рівень нових захворювань не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів. 

Кожні 7 днів державна комісія прийматиме рішення щодо рівня епідеміологічної небезпеки. Рішення про послаблення рівня небезпеки переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (інкубаційний період хвороби).

Уряд рекомендує змінити графіки початку робочого дня.
Це зменшить кількість людей, які перетинаються у години пік в громадському транспорті.
На місцевому рівні рішення щодо перенесення робочого часу ухвалюють обласні, районні державним адміністрації та Київська міська, разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. 
Органам місцевої виконавчої влади ті іншим держорганам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, рекомендується забезпечити  гнучкий режим робочого часу, який, передбачає різні години початку і закінчення роботи для працівників. За можливості ввести дистанційну роботу.
Суб’єктам господарювання на період дії карантину також рекомендується підкоригувати робочий графік. Перенести початок робочого дня на 10 чи більш пізню годину суб’єктам господарювання, які працюють у:
оптовій та роздрібній торгівлі; 
ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів;
поштовій та кур’єрській діяльності;
тимчасовому розміщенні та організацією харчування;
страховій діяльності;
освіті;
наданні соціальної допомоги;
мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

На період дії карантину робочий день розпочинається:
- о 8 годині - в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- о 10 годині - в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України.
Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендовано розробити чи скорегувати маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи.

Социальные комментарии Cackle