01.09.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Уряд не виділив школам жодної гривні на протидію епідемії COVID-19

Уряд не виділив школам жодної гривні на протидію епідемії COVID-19

Кабінет Міністрів не виділив системі шкільної освіти грошей на протидію коронавірусу.

Про це у Facebook заявила колишня міністр освіти та науки Ганна Новосад, повідомляє Прямий. 

"Завтра перше вересня. На систему освіти виділено 00,00 грн з фонду протидії covid-19 (забрано в нього з освіти навесні 5 млрд грн). Може, ще встигнуть? Тільки школа - це 443 тисячі педагогічних працівників (з них 70 000 пенсіонери), більш як 4 мільйони учнів. Завтра більшість з них прийде до школи. До школи, якій уряд чомусь не захотів виділити коштів для забезпечення заходів безпеки та матеріальної підтримки педагогів. Як виконати рекомендацію МОЗ/МОН про поділ класів, якщо кошти пораховані і видані на з/п одного вчителя одного класу? Усьому засновники шкіл мають дати раду самі", - написала вона.

"Якщо ж у якийсь момент ми всі знову повернемось до жорсткішого карантину і навчання дистанційно, то, як це завжди буває, постраждають найбільше ті, хто і так страждає від соціально-економічної нерівності і обмеженішого доступу до якісної освіти. Зокрема, 1,2 мільйони дітей з сільських шкіл, для яких дистанційне навчання може означати відсутність будь-якого навчання", - зазначила Новосад.

"Знаєте, що мене найбільше дивує в цьому всьому? Що не те, щоб шукали, шукали кошти і не знайшли. А те, що навіть не обговорювали", - наголосила ексміністр.

Нагадаємо, станом на 09:00 31 серпня в Україні 121 215 випадків коронавірусу, з них 2557 - летальні, 56734 осіб одужали. За минулу добу зафіксований 2141 новий випадок. 

Социальные комментарии Cackle