28.05.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Українці отримуватимуть одразу дві платіжки за світло

Українці отримуватимуть одразу дві платіжки за світло

Платитимемо по-новому. Вже з наступного року українці можуть почати сплачувати ще й за транспортування електроенергії в мережі, - інформує УНІАН.

Платіжки на електроенергію хочуть розділити на дві складові: безпосередньо за "струм" і транспортування (так звана абонплата), а тарифи для населення можуть підвищити також з початком наступного року. Попри рекомендації з боку Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики (НКРЕКП), цьогоріч тарифи на електроенергію не підвищуватимуть, хоча такі розмови велися не одноразово.

Відтак у 2021 році, відповідно до закону про ринок електроенергії, подібно до платіжок за газ, квитанції за електроенергію розділять на дві складові: безпосередньо за електроенергію та її постачання. Зокрема, це підтвердив і голова відомства Валерій Тарасюк. "В ситуації з газом в окремих випадках після поділу платіжки на дві складові загальна сума зросла. Так, у регіонах, де постачання блакитного палива ускладнене і є невелика кількість споживачів, плата збільшилася", - підкреслює Тарасюк.

Зараз у Кабміні розглядають можливість перегляду тарифу на електроенергію вже 2021 року. Також, імовірно, окремо для транспортування введуть нову квитанцію.


Социальные комментарии Cackle