07.10.2019 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

У Міністерстві освіти планують оптимізувати шкільну мережу

У Міністерстві освіти планують оптимізувати шкільну мережу

В Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною. Про це, відповідаючи на запитання про підвищення зарплат учителів, в ефірі Радіо Свобода сказала міністр Ганна Новосад, - йдеться у публікації на сайті «Освіта».  

За словами Міністра освіти й науки, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько 1 тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн. 

- І ця цифра на жаль не говорить, що школа дає кращу якість освіти, це так звані малокомплектні школи, у яких можуть навчатись менше 30 або 40 дітей. Це абсолютно неефективне використання коштів, тому працювати над мережею, її оптимізувати і робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл, - сказала Ганна Новосад. 

Вона також наголосила, що вивільнені кошти необхідно спрямовувати на два напрямки: підвищення заробітної плати вчителям та облаштування кращого освітнього простору. 

- Проте все одно цих коштів буде недостатньо і держава у будь якому випадку змушена буде інвестувати більше, - підкреслила Ганна Новосад.


Социальные комментарии Cackle