13.10.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

ЦВК детально пояснила правила заповнення бюлетенів на місцевих виборах

ЦВК детально пояснила правила заповнення бюлетенів на місцевих виборах

Центральна виборча комісія (ЦВК) в суботу, 10 жовтня оприлюднила детальні пояснення про те, як заповнювати бюлетень на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Про інформує Zaxid.net.

У документі чітко прописано послідовність заповнення виборчого бюлетеня з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше. Зазначимо, що у громадах з населенням менше за 10 тис. Продовжує діяти мажоритарна система, тому в цьому випадку голосувати можна буде як і раніше.

Короткий зміст роз’яснення ЦВК опублікувала у Facebook. Зокрема, у ньому йдеться, що в бюлетені можна ставити як знак + (плюс), так і «галочку» (✓) чи іншу позначку, яка засвідчуватиме волевиявлення виборця.

Окрім позначки навпроти партії, у бюлетені потрібно буде вписати цифру (номер кандидата від партії у списку) за нанесеним трафаретом. При цьому в ЦВК наголосили, що навіть якщо вийшло не зовсім по трафарету– вибір все одно буде зараховано за умови, що всі символи можна розпізнати.

Окремо ЦВК наголосила на номерах кандидатів з номерами від 1 до 9.

«Якщо ви, наприклад, обираєте кандидата під номером 6, то і 06, і 6 – буде зараховано», – наголошується в роз’ясненні ЦВК.

У разі помилки при заповненні бюлетеня виборець може написати заяву до дільничної виборчої комісії з проханням видати йому ще один бюлетень. Однак якщо і за другим разом виборець допустить помилку, то третьої спроби для нього не передбачено.

Також ЦВК опублікувала коротке роз’яснення правил голосування у відео.


Детально правила голосування, включно з прикладами правильно і неправильно заповнених бюлетенів, вказані у відповідній постанові ЦВК.
Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня і відбуватимуться на новій територіальній основі. Зокрема, українці обиратимуть депутатів до новоутворених районних рад. Голосування проходитиме з дотриманням карантинних обмежень.

Социальные комментарии Cackle