07.10.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Ціна на газ взимку впаде, – “Нафтогаз України”

Ціна на газ взимку впаде, – “Нафтогаз України”

Вже цієї зими в Україні очікують зниження ціни на газ. Все через рекордні запаси  голубого палива у сховищах. Такий прогноз зробив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час Ukrainian Energy Day, - зазначає  Львівська мануфактура новин.

За його словами, причиною цьому є рекордний обсяг газу в 28 млрд куб. м, який перебуває у сховищах. Незвичайність «рекорду» пояснюється тим, що більша частина газу належить приватним гравцям.

Якщо весь цей обсяг попрямує українським, а також європейським споживачам, то велика ймовірність, що побачимо цінові зрушення, і ціни для українських споживачів будуть нижчими, ніж на європейських ринках, – роз’яснив Коболєв.

Водночас Коболєв  зазначив, що компанії закачали таку кількість газу, щоб убезпечити проходження опалювального сезону та щоб заробити додаткові кошти на різниці між літніми та зимовими цінами.

Нагадаємо, в Україні після запуску ринку газу з 1 серпня споживачі отримали можливість не тільки змінювати постачальника, але і користуватися спеціальними тарифами. Так, якщо оплатити блакитне паливо заздалегідь, то можна мати фіксований тариф на весь опалювальний сезон.

«Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» опублікувала ціни на блакитне паливо на жовтень. Тарифи збережені на рівні вересня – 4,7 грн/кубометр у межах пакету «Місячний» і 5,24 грн/кубометр у межах тарифу «Річний».

Социальные комментарии Cackle