01.12.2017 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Суд поставив крапку у справі «Межигір'я», далі - інвентаризація

 Суд поставив крапку у справі «Межигір'я», далі - інвентаризація

Вищий господарський суд України прийняв остаточне рішення щодо повернення резиденції "Межигір'я" в державну власність.

Про це у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. 

"Поставлено остаточну крапку у справі "Межигір'я". Вищий господарський суд України ухвалив рішення, яким зазначена резиденція переходить у власність держави", - написав він.

Семерак нагадав, що саме Мінприроди ініціювало повернення цього майна від Януковича до держави: "Далі - інвентаризація цього держмайна і визначення органу управління ним".

"Мінприроди ініціюватиме надання Межигір'ю статусу об'єкта природно-заповідного фонду, що назавжди відкриє цю територію для людей, дозволить забезпечити догляд за рідкісними тваринами і рослинами та зробить цю територію освітнім і науковим центром", - додав міністр.

Як відомо, у 2007 році розпорядженням Кабінету міністрів України будівлі, споруди та інше майно, розташоване на території урочища "Межигір’я" та закріплене за комплексом "Пуща-Водиця" (м. Київ, вул. Вишгородська, 150), на пропозицію Мінприроди, погодженою з Державним управлінням справами і Фондом державного майна, було передано до сфери управління Мінприроди, а згодом - до статутного капіталу НАК "Надра України".

У 2007 році між ТОВ "Медінвесттрейд" та Національною акціонерною компанією "Надра України" було укладено договір міни нежитлових приміщень майнового комплексу відпочинку "Пуща-Водиця".

У листопаді 2007 року компанія "Медінвесттрейд" продала резиденцію "Межигір'я" іншій маловідомій компанії під назвою "Танталіт", яка фігурує у багатьох кримінальних справах, пов’язаних з Януковичем. Пізніше ТОВ "Медінвесттрейд" взагалі було ліквідоване.

1 серпня 2017 року Київський апеляційний господарський суд за поданням прокуратури Києва ухвалив рішення про визнання недійсними договорів, за якими урядова резиденція "Межигір'я" вибула у 2007 році з державної власності

Суд наклав арешт на нерухомість у Межигір'ї ще у 2014 році. За словами начальника департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка, майно мало залишатися під арештом до вироку суду про конфіскацію, або якщо Верховна Рада ухвалить закон про спецконфіскацію.

У березні 2014 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом заволодіння держмайном в особливо великих розмірах - комплексом будівель будинку відпочинку "Межигір’я" с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

У рамках кримінального провадження повідомлено підозру екс-президенту Януковичу, колишньому засновнику та директору ТОВ "Танталіт" Павлу Литовченку, колишньому директору ТОВ "Медінвесттрейд" Геннадію Герасименку, нагадує "Українська правда".Назад Джерело: укрінформ
Социальные комментарии Cackle