07.04.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Сьогодні Благовіщення – одне з дванадцяти найголовніших свят для християн

Сьогодні Благовіщення – одне з дванадцяти найголовніших свят для християн
Благовіщення – це одне з дванадцяти найголовніших свят для християн. Саме в цей день Діва Марія отримала від ангела звістку про те, що вона народить Сина Божого. Від дати Благовіщення до Різдва Христового має минути 9 місяців. Відповідно Благовіщення припадає на 7 квітня.

Про це пише “Четверта студія” з посиланням на Ukrainian People Magazine, традиція відзначати Благовіщення 25 березня за юліанським календарем, а отже, 7 квітня за григоріанським, з’явилася в 560 році за наказом імператора Юстиніана. Відтоді дата Благовіщення не змінювалася. 


Історія Благовіщення

Марія з міста Назарет була звичайною дівчиною. До 14 років її виховували при храмі, а у віці, коли їй належало виходити заміж, вона вибрала свою долю і дала обіцянку Богу, що збереже свою вірність і назавжди залишиться Дівою.

Відтак, священнослужителі передали Марію в будинок її родича, 80-річного старця Йосипа, з яким її і заручили. Там Діва вела звичне життя протягом чотирьох місяців, після чого отримала звістку від Архангела Гавриїла. Саме він сповістив їй про зачаття Ісуса. День, коли Діва Марія дізналася про те, що скоро стане Матір’ю Божою, став найважливішою подією в житті християн та отримав назву Благовіщення.

Цікаво знати. Відзначати Благовіщення церква почала в середині IV століття після того, як Різдво Христове стало самостійним святом. Дату святкування Благовіщення визначили, вирахувавши дев’ять місяців від Різдва. Дата пояснюється ще й тим, що, спираючись на Старий Завіт, Бог створив людину 25 березня.


Традиції Благовіщення

Зрозуміло, що на Благовіщення, як і на інші великі релігійні свята, не можна працювати. Під особливою забороною будь-яке рукоділля, робота з технікою та будівництво.

Вважається, що у цей день не варто починати нові справи. “Навіть птах не в’є свого гнізда” – кажуть в народі. Починання може обернутися неприємними наслідками, невдачею або навіть нещастям.

За народною традицією, Благовіщення є днем ​​свободи. Здавна в Україні на це свято було прийнято випускати птахів на волю, адже птах символізує ангела, який приніс благу звістку Марії.

Раніше також існувала традиція “гріти весну” – розпалювали багаття та водити навколо нього хороводи, закликаючи весну. Цей вогонь вважався оберегом від злих духів і хвороб.

Однією з найцікавіших традицій Благовіщення є заготівля солі. Сіль, прогріта або просмажена на сковороді, саме в цей день набуває цілющих властивостей. Таку сіль поміщають у мішечок і ховають у домі, подалі від очей.

Протягом року ця сіль вбиратиме в себе всі негаразди, сварки, негативні емоції мешканців цього будинку. А на Благовіщення наступного року мішечок із сіллю потрібно буде спалити на багатті або в печі, знищуючи таким чином нещастя і погані спогади минулого року.

 
Коментарі

Социальные комментарии Cackle