03.09.2019 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Рада зняла недоторканість з депутатів

Рада зняла недоторканість з депутатів

Джерело: 1-е засідання ІІ сесії Верховної Ради ІХ скликання

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

Пряма мова спікера ВР Дмитра Разумкова: "373! Закон прийнято!"

Деталі: Рішення зустріли тривалими оплесками.

Підтримали документ фракції "Слуги народу" (252 нардепи, повний склад), "Європейська солідарність" (підтримали 24, 3 утримались), "батьківщина" (23, повний склад), "за майбутнє" (22, повний склад), "Голос" (19, повний склад), позафракційні (33 – за, 1 утримався).

За зняття недоторканності не голосувала фракція "Опозиційної платформи – За життя".  

Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.

Законопроект № 7203 був внесений ще під час роботи 8 скликання Верховної Ради.  

Знати більше: 17 років обіцянок: FAQ про депутатську недоторканність

Рада 9.0: все про перше засідання, нового спікера, фракції та комітети

Історія питання:

  • Згідно з Конституцією, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради.
  • Після парламентських виборів 2014 року п'ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом 8 скликання зміни до Конституції так і не внесли.
  • 17 жовтня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко вніс законопроект про скасування недоторканності, запропонувавши, щоб зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроект голосувала вже нова Верховна Рада.
  • Представниця президента у парламенті Ірина Луценко пояснювала, що Порошенко пропонував скасувати депутатську недоторканність з 2020 року тому, що саме стільки часу потрібно на внесення таких змін до Конституції.
  • Водночас, у парламенті була зареєстровано інший проект (№6773) авторства 158 народних депутатів, який передбачав негайне скасування недоторканності.
  • Згідно з процедурою, для внесення змін до Конституції, депутати мають спочатку направити законопроект у Конституційний суд для погодження.
  • 19 жовтня 2017 року Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про скасування депутатської недоторканності.
  • 6 червня Конституційний суд визнав конституційним проект, який передбачав негайне скасування імунітету.
  • 20 червня 2018 року Конституційний суд визнав конституційним законопроект Порошенка.
  • Команда Володимира Зеленського під час його президентської кампанії обіцяла, зокрема, скасування недоторканності.
  • Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що хоче, щоб нардепи скасували свою недоторканність. Він також визначив законопроект свого попередника Порошенка як невідкладний.
  • У партії Зеленського "Слуга народу" запевняли, що її першочерговим завданням у парламенті буде, зокрема, скасування депутатської недоторканності.


Джерело: Українська правда
Социальные комментарии Cackle