14.09.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Пускатимуть з температурою: у ЦВК пояснили, як пройдуть вибори в умовах карантину

Пускатимуть з температурою: у ЦВК пояснили, як пройдуть вибори в умовах карантину
Центральна виборча комісія спільно з експертами профільних міністерств та військовими медиками розробили алгоритм проведення місцевих виборів 25 жовтня.

Про це на Донбас Медіа Форум повідомив член ЦВК Сергій Постівий, інформуєУНІАН.

За його словами, обмеження на право голосування не буде навіть для виборців з ознаками ГРВІ чи підвищеної температури 37,2.

«У рекомендаціях для МОЗ ми пропонували, що у таких випадках доцільно організувати роботу в комісії таким чином, щоб відокремити окремо у цьому ж приміщенні кабіну для голосування, де голосували б люди з такою симптоматикою. Після чого всі контактні зони повинні належно протиратися після кожного такого виборця», – пояснив чоловік.

Також він додав, що фізична дистанція, яка є карантинною вимогою, не збігалася щодо положення про розміщення спостерігачів. Тому нині вирішують питання про внесення змін до цієї постанови.

Крім того, ЦВК рекомендуватиме не проводити всередині приміщень ніяких публічних заходів з участю самих кандидатів, а винести організацію подій на вулицю.

Пропускати в приміщення виборців будуть в контрольованій кількості.

«Це має бути не більш ніж три особи до одного столу для видачі бюлетенів», – зазначив він.

Самих виборців пускатимуть лише за наявності захисних засобів.

Уряд розгляне рекомендації ЦВК вже на наступному тижні, уточнив Постівий.

Чи є загроза скасування виборів через карантин

«Є два випадки, дві підстави (для скасування виборів – УНІАН). По-перше, це введення військового стану. По-друге – введення надзвичайного стану», – пояснив член комісії.

Він наголосив, що наявність червоної зони, «по суті, не є підставою, щоб визнавати вибори такими, що там не можна провести на відповідній території».

Проте теоретично це можливо.

«Бо теоретично можна ввести надзвичайний стан. Водночас цей процес не є простим. Станом на сьогодні ми не володіємо інформацією про те, що є якісь перспективи, що на якійсь території у зв’язку з карантином планується відмінити чи перенести вибори», – відповів Постівий.

Місцеві вибори 2020: що відомо

  • 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№3809).
  • Вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначили у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст.
  • 30 серпня Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.


Социальные комментарии Cackle