15.06.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Прикриваючись турботою про здоров’я дітей, вони забирають у них шанс на отримання якісної освіти, - Уляна Супрун

Прикриваючись турботою про здоров’я дітей, вони забирають у них шанс на отримання якісної освіти, - Уляна Супрун

ЗНО — це справедливий тест на оцінювання знань, який суттєво зменшив рівень корупції в закладах вищої освіти та підвищив планку для вступу, аби навчатися далі могли дійсно талановиті та мотивовані учні. Він є обов’язковою умовою для вступу з 2008 року.

Тисячі учнів за ці роки вступили в омріяні університети без хабарів чи кумівства, а завдяки наполегливій підготовці і власним знанням. Частина з них — це діти з сімей, у яких немає грошей на хабарі чи платне навчання, але є знання і здібності. Саме ЗНО дало їм доступ до якісної та безоплатної освіти.

Про це написала у Фейсбук ексміністр охорони здоров’я України Уляна Супрун.

- Але бачимо, як особи, яким вигідно повернутися до старих часів, уміло використовують пандемію для відкату позитивних змін назад. Найбільш цинічно, що прикриваючись турботою про здоров’я дітей, вони забирають у них шанс на отримання якісної освіти заради власної вигоди.

Черговий приклад, як карантин використовують, аби протягнути небезпечні рішення. Тож зараз потрібні суспільний резонанс та наша постійна увага! Адже питання освіти та її якості стосується кожного з нас, - наголошує Уляна Супрун

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України тихо прийняв постанову, що скасовує проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це рішення прийнято в п’ятницю ввечері, в той час як перше пробне тестування вже мало б відбутися в понеділок, 15 червня. Тобто за ДВА дні до його проведення.

Це стало несподіванкою не лише для учнів, їхніх батьків чи вчителів, але й для Український центр оцінювання якості освіти, який власне відповідає за проведення ЗНО. Заступник директора Центру Тетяна Вакуленко повідомила, що дізналася про це із соціальних мереж.  

Хоч пробне тестування ЗНО не обов’язкове, а його результати не враховуються під час вступу, воно допомагає учням краще підготуватися до основної сесії в максимально наближених умовах до реального тесту.

Центр оцінювання якості освіти повідомив, що пробне ЗНО можна здати дистанційно. Тут детального розписано як це зробити

Социальные комментарии Cackle