26.03.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Половина українських компаній вже втратили доходи через карантин, 17 % з них скорочуватимуть штат

Половина українських компаній вже втратили доходи через карантин, 17 % з них скорочуватимуть штат

Майже половина українських компаній вже зафіксували від 20% до 50% втрат доходу через карантинні заходи, прийняті урядом для боротьби з епідемією коронавірусу в країні.

Про це йдеться в прес-релізі Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА). – повідомляє УНІАН.

- На початку тижня Асоціація провела експрес-опитування підприємців, щоб з'ясувати, як вже вплинув карантин на їхній бізнес і якою буде реакція на його продовження. Зокрема, майже половина компаній (48%) вже зафіксувала від 20% до 50% втрат від доходів. Ще 16% прийняли рішення про зміну заробітної плати персоналу, а 14% - про скорочення штату, - йдеться в повідомленні.

Згідно з опитуванням реакція бізнесу на продовження карантину ще на 30 днів буде такою: 23% планують зменшувати заробітну плату працівників, 17% - скорочувати штат, 6% - частково закривати бізнес. При цьому 23% не планують ніякого скорочення або зменшення, а 31% шукатимуть нові ніші для розвитку.

- Очевидно, зупинка економічної активності вже впливає як на окремі бізнеси, так і на економіку в цілому, що в перспективі може відбитися і на добробуті населення. А якщо жорсткі обмежувальні заходи триватимуть ще місяць, то песимістичні прогнози можуть виявитися ще дуже оптимістичними. Адже запас міцності у компаній починає закінчуватися, а у малого бізнесу - його немає вже. Тому поряд з порятунком життів варто думати й про порятунок економіки,- заявила виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев'янко.

- Бізнес-спільнота закликає владу діяти зважено та приймати рішення з урахуванням довгострокових економічних наслідків. Адже вартість зупинки економіки через кілька місяців може мати руйнівні наслідки для всього населення, за оцінками експертів, навіть гірші, ніж сама пандемія, і знадобляться роки, аби її відбудувати, - йдеться у заяві.

 

Социальные комментарии Cackle