01.02.2021 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

МОЗ розповіло подробиці вакцинації українців від коронавірусу

В разі одночасної поставки вакцин Pfizer і Sinovac, вакцинувати працівників мобільних бригад і медиків будуть німецьким препаратом. Про це розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтер’ю BBC, опублікованому у суботу, 30 січня., повідомляє Zaxid.net.

«Pfizer відразу піде на мобільні бригади і для вакцинації медичних працівників. Pfizer буде їхати з холодильника з температурою -80 у холодильник, де буде +2. За таких умов вона може зберігатися 5 днів. Через такі температурні умови найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer у мобільних бригадах для лікарів», – заявив він.

З його слів, у випадку поставки 300 тис. доз німецької вакцини від коронавірусу вистачить і для лікарів, і для соціальних працівників. Якщо приїде 100 тис. доз – цього вистачить лише лікарям.

Він зазначив, що тим, кому не вистачить вакцини від Pfizer, робитимуть щеплення китайським препаратом Sinovac.

Ляшко відзначив, що масова вакцинація населення розпочнеться у травні. Самостійно придбати вакцину в аптеці чи вакцинуватися у приватній клініці стане можливим не раніше другого півріччя 2021 року.

Нагадаємо, 25 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що вакцинація від коронавірусу в Україні розпочнеться в лютому.

Наразі відомо, що Україна отримає 8 млн доз вакцини в рамках ініціативи COVAX. Це будуть вакцини різних виробників. Окремо Україна закупила ще 1,913 млн доз вакцини від китайської компанії Sinovac Biotech. Ще один мільйон вакцин Україна, за словами Зеленського, отримає від «провідної міжнародної компанії», але від якої саме – президент не повідомив. Утім, як зазначав раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов, цю інформацію не можна розголошувати до підписання відповідних домовленостей.

Як пізніше уточнив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, вакцини у рамках COVAX Україна отримає на початку лютого за умови, що потрапить до першої хвилі розподілу вакцин. Очікується, що за цієї умови до України в лютому надійдуть від 100 до 200 тис. доз вакцини від Pfizer. Щодо вакцини від Sinovac, то її прибуття в Україну очікується, за словами Шмигаля, «через три-чотири тижні».

29 січня Кабінет міністрів України затвердив календарний план вакцинації населення України від коронавірусу. Із етапами щеплення можна ознайомитися тут.

Социальные комментарии Cackle