06.06.2022 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Майже 70 % переселенців на Львівщині намагаються говорити українською, – опитування

Майже 70 %  переселенців на Львівщині намагаються говорити українською, – опитування

Більшість переселенців на Львівщині намагаються спілкуватись українською з місцевим населенням, навіть якщо в побуті говорять переважно російською. При цьому біженці вважають, що до них добре ставляться мешканці області і не бачать проблеми в мовному питанні. 

Водночас чверть мешканців Львівщини все ж вважають, що мовна проблема існує. Про це свідчать дані соціологічної групи «Рейтинг», які представив у вівторок, 31 травня, директор соціологічної компанії Олексій Антипович, - інформує Zaxid.net.

Так, 63% опитаних переселенців, це мешканці сходу країни, близько 20% – з півдня, стільки ж людей переїхали з центру України. 58% біженців спілкуються або лише українською, або і українською, і російською мовами, 46% переселенців лише російською. При цьому з місцевим населенням українською мовою спілкується 67% переселенців.

49% переселенців оцінюють ставлення до них на Львівщині як дуже добре, 32% – як скоріше позитивне, 14% – як нейтральне і лише 1% – негативне. Мешканці Львівщини на питання щодо переселенців відповіли таким чином: 18% місцевих ставляться до біженців цілком позитивно, 35% скоріше позитивне, 34% – нейтрально, 3% – негативно.

Мешканців Львівщини також спитали, чи готові вони прийняти у себе переселенців. Більшість з них, (57%) відповіли, що ні, 24% відповіли, що уже прийняли таких людей, 15% заявили про готовність поселити у себе переселенців і 4% не знали, що відповісти.

Лише 19% переселенців сьогодні працюють, 80% – не мають роботи. 39% тих, хто тимчасово безробітній, мають намір шукати роботу на Львівщині, 54% – такого наміру не мають. Відносно більше тих, хто має намір шукати роботу, спостерігається серед чоловіків, представників молодого та середнього віку, та тих, хто зупинився у Львові. Більше 80% як місцевих мешканців, так і переселенців готові терпіти матеріальні труднощі заради перемоги над Росією, скільки буде потрібно.


Социальные комментарии Cackle