13.05.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Майже 300 млн грн передбачено на Львівщині для виплати допомоги з часткового безробіття

Майже 300 млн грн передбачено на Львівщині для виплати допомоги з часткового безробіття

Про це заявив учора, 12 травня, директор обласного центру зайнятості Василь Барилюк під час брифінгу, що відбувся у Львівському пресклубі за участю голови «Клубу ділових людей України» Миколи Савуляка, голови ради об’єднання організацій роботодавців Львівщини Івана Ривака та голови об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацка, - інформує Dailylviv.

За словами спікера, право на фінансову підтримку мають застраховані особи, з котрими офіційно оформлені трудові відносини, а встановлюється вона за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу, однак її розмір не повинен перевищувати величину мінімальної заробітної плати, тобто 4723 гривень.

- Механізм отримання коштів доволі простий: працедавцю слід подати до базових центрів зайнятості або філій ЛОЦЗ лише чотири документи: заяву, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності, відомості про працівників, котрі мають право на допомогу з часткового безробіття, а також довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, видану ДПС, – повідомив Василь Барилюк. – Допомога виплачується із дня зупинення (скорочення) діяльності фірми чи компанії через карантин і місяць після його завершення.

Він додав, що на сьогодні до обласної служби зайнятості від працедавців надійшло понад 500 заяв на отримання такої виплати, хоча відповідно до попередніх розрахунків державними коштами зможуть в області скористатися понад 30 тисяч суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Голова об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацко звернувся до профспілкових лідерів з проханням ініціювати перед керівництвом питання щодо подання документів для отримання допомоги з часткового безробіття. Його думку підтримав Іван Ривак, голова ради об’єднання організацій роботодавців Львівщини, заявивши, що фінансова підтримка – це один із дієвих інструментів, скориставшись яким середні та малі підприємства зможуть уникнути банкрутства та зберегти цінні кадри.

Інформацію про порядок отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину можна почерпнути на сайті Державної служби зайнятості у рубриці «Роботодавцям».

Социальные комментарии Cackle