16.10.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Міносвіти оприлюднило нові правила вступу до ВНЗ на 2021 рік

Міносвіти оприлюднило нові правила вступу до ВНЗ на 2021 рік

Міністерство освіти та науки оприлюднило наказ про затвердження нових умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Згідно із цим документом, вступна кампанія розпочнеться у липні 2021 року, інформує zaxid.net.

- Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники  зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді, – повідомив в.о міністра МОН Сергій Шкарлет.


Відповідно до змін, обов’язкове ЗНО з української мови та літератури залишиться для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування. На інші спеціальності абітурієнти зможуть проходити тестування лише з української мови. Незважаючи на це, МОН заявляє, що «тест з української мови міститиме й компетентнісні завдання, які передбачають знання літератури».

Наступного року для більшості спеціальностей розширять перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет. Окрім цього, для вступу на всі спеціальності абітурієнти зможуть використати результати тестувань з української мови та літератури 2018-2020 років.

Для участі у конкурсі на лікарські спеціальності, як і в минулих роках, вступникам потрібно набрати щонаймеше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Утім, ця вимога не буде поширюватися на тих, хто матиме конкурсний бал вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику.

Серед інших змін – обмеження кількості заяв, які вступник зможе подати на контракт, їх скоротили до 30.

Для вступників на магістратуру ЄВІ (Єдиний вступний іспит з іноземної мови) стане обов’язковим для всіх спеціальностей. Окрім цього, навчальний заклад зможе збільшити вагу балу за складення вступного істпиту. Також вступники зможуть використовувати результати ЄВІ 2020 та 2021 років, результати ЄФВВ (Єдиного фахового вступного випробування) – лише 2021 року.

Социальные комментарии Cackle