13.03.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Коронавірус і трускавчани за кордоном. Історія з Вроцлава

Коронавірус і трускавчани за кордоном. Історія з Вроцлава

Вроцлав – четверте за величиною місто Польщі. Налічує понад 640 тисяч мешканців. Там другий рік мешкає трускавчанка Людмила Гонсьор з родиною. Ми вирішили у неї розпитати, як там ситуація з коронавірусом.

Wroclaw.jpg

За офіційними  даними у Польщі 40 підтверджених випадків зараження, з них у Вроцлаві – 9 підтверджено. До слова, місто має окрему сторінку у фейсбуці, «присвячену» захворюванню та навіть сайт, де чи не кожні 20 хв оновлюється інформація. Також є цілодобова загальнодержавна телефонна лінія міністерства охорони здоров’я. У нас таку лінію запустила Чернівецька ОДА і  приймають дзвінки з усієї України - 066 084 93 13. До слова, Польща  лікує пацієнтів такими ж препаратами, які використовуються для боротьби з ВІЛ та малярією – такий протокол довів свою ефективність в Китаї.

Цікавий досвід керманича міста Вроцлава – президент міста фотографується з котом і з листком паперу з хештегами #сидивдома і #читайкнижки.  Цей флешмоб  підтримав і відомий письменник Януш Вишневський. Думаю, для нас, українців, теж дуже  актуальні.  Може, наш мер Андрій Кульчинський запровадить?

03.jpg

Зі слів нашої краянки, пані Люди, все ж Польща теж піддається психозу, але потрохи він вщухає. «Я взагалі не панікер, але те масове безумство трохи давить на мозок. Я з дітьми вдома, стараємся нікуди не ходити, крім вулиці погуляти. Але чоловік їздить на роботу, так що теоретично може привезти все, що завгодно.”   

Поляки масово запасаються туалетним папером, милом і дезинфікуючими засобами. Якщо з двома останніми пунктами все зрозуміло, то щодо паперу польським фейсбуком  ширяться жарти.

05.jpg

"Симпатичний чоловік із запасом макаронів, познайомиться з жінкою із запасами туалетного паперу"


У Польщі теж  карантин з 12  до 25 березня у садках, школах, університетах. Заборонені масові заходи, походи в кіно, басейни і т.д. Людей також просять утриматись від походів по торгових центрах. Протестів жодних щодо обмежень не було. Лише трохи на групах «протестують» мамочки,  бо нема з ким дітей залишити. 

Але якщо ти офіційно працюєш, є можливість оформити на час карантину відпустку по догляду за дитиною оплачувану. З тим проблем нема. Тільки, мабуть, не всі оформлені так, як має бути і не у всіх вона оплачувана. А так з розумінням ставляться».

Люда підтверджує інформацію, що один шпиталь перевели під потреби тих, хто з підозрою на коронавірус. На території іншого - розвернули наметове містечко. В автобусах місце водія відділене стрічкою від інших і передні двері не відкривають, щоб його не заражати. До церкви просять не ходити. Особливо це стосується старших поляків. В масках  по вулицях майже ніхто не ходить. В аптеках за можливості обслуговують через віконце. Стоматологи також, - пише Людмила Гонсьор, - стараються мінімізувати прийом хворих, деякі з понеділка закриваються. Педіатри, якщо не нагально, дають консультації по телефону, щоб особисто не приходити і дітей не приводити.

Важливо зазначити, що лікування коронавіруса в Польщі безкоштовне для усіх, навіть, якщо не маєш страхівки. На цьому дуже наголошують, беручи до уваги, що іноземці не всі працюють офіційно та не всі мають страхівку.

Як  бачимо, поляки чемно виконують настанови свого уряду і жартують. Мусимо теж витримати паузу, #сидітивдома і #читатикнижки, бо доведено, що мозок, начинений  корисною інформацією, рятує життя.  Бережіть себе, близьких  і добре  мийте руки з милом!

Наталя Куцій 


04.jpg06.jpg

Социальные комментарии Cackle