01.02.2021 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Компенсації за подорожчання електроенергії нарахують автоматично

Кабінет міністрів затвердив порядок компенсацій для людей, які використовують електроопалення, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як розповів він у понеділок, 1 лютого, компенсація буде нараховуватися автоматично на особові рахунки споживачів. Для їх отримання не потрібно писати заяви чи збирати довідки, повідомляє Zaxid.net.

«Компенсації будуть виплачуватися людям, домівки яких обладнані електроопалювальними установками й у яких будинки не газифіковані або не мають централізованого теплопостачання. Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. Загалом це більше ніж 600 тисяч українських родин. Держава виділить на такий вид компенсацій 1,4 млрд грн», – пояснив Шмигаль.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року Кабмін підвищив вартість електроенергії для населення, скасувавши пільговий тариф на перші 100 кВт (або на перші 3000 кВт для користувачів електроопалення в період опалювального сезону). Нова фіксована ціна становить 1,68 грн/кВт*год із ПДВ. Такий тариф діятиме до кінця березня. Якими будуть нові тарифи – наразі невідомо.

27 січня Кабінет міністрів вирішив компенсувати власникам електроопалення 1,4 млрд грн у зв’язку зі скасуванням пільгового тарифу на електроенергію. Згодом виділення цих коштів підтримала Верховна Рада.

Социальные комментарии Cackle