26.04.2022 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

Держспецзв’язку застерігає: російські хакери атакують українців дедалі більше

Держспецзв’язку застерігає: російські хакери атакують українців дедалі більше

Фахівці Держспецзвʼязку застерігають: російські хакери здійснюють дедалі більше кібератак, спрямованих проти звичайних українців. Крім того, зростає кількість інформаційно-психологічних операцій проти українського населення в соцмережах та месенджерах.

Зловмисники здійснюють фішингові розсилання з метою заволодіти обліковими даними українців. Meta попереджає про злом акаунтів військових і публічних осіб за допомогою попередньо викрадених у фішингових розсиланнях облікових даних. У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду та заклики до українців – здаватись.

У фішингових розсиланнях хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави, тому фахівці кібербезпеки радять:

  • Не відкривайте листів від невідомих адресатів;
  • Не переходьте за посиланнями з таких листів та не вводьте на сторінках із посиланнями своїх персональних даних;
  • Увімкніть двофакторну авторизацію в соцмережах і всіх сервісах, які підтримують таку послугу.

Зловмисниками також можуть здійснюватись розсилання з метою шпигувати за людиною та її контактами.

-Зростає кількість фішингових розсилань під виглядом інформації про державну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон. Зловмисники, які здійснюють такі розсилання, пильно слідкують за українськими новинами і швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу. Не переходьте за посиланнями в таких повідомленнях, не залишайте номерів вашої картки, телефона тощо', - наголосили у Держспецзв'язку.


Нагадаємо, що отримати фінансову допомогу від держави можна тільки в Дії, а дізнатись інформацію про виплати в інших країнах - лише в офіційних установах цих країн.

Социальные комментарии Cackle