28.05.2020 Україна Розмір шрифту: [+] [-]

День в історії - у Львові помер Іван Франко

День в історії - у Львові помер Іван Франко

Він той, кого називають Світочем нації, Іван Франко настільки любив Україну, що до останнього болів її болем, описував її життя та мріяв про розквіт. Серце поета та філософа, вченого та дипломати перестало битися 28 травня 1916 року, на шістдесятому році життя. Помер Франко у Львові.

Письменник прожив неповних 60 років, з них понад 40 займався активною творчою діяльністю. У практичному підсумку ці 40 років життя Франка – це 6000 творів. Це означає, що кожних два дні з-під пера письменника виходив новий твір, який міг бути віршем чи новелою, повістю чи романом, або ж монографією. За час активної творчої діяльності Франка в нього вийшло 220 окремих видань, це означає, що кожного року Франко видавав 5-6 книжок. Серед сучасних письменників таких титанів немає, а колосальна працездатність Франка просто вражає.

Іван Франко став першим українським письменником, який почав заробляти на життя пером. Попри усталену думку, що Франко все життя був бідним, йому таки вдалось своєю письменницькою та журналістською працею виплачувати кредит за особняк та утримувати велику сім'ю.

Поховали Франка у так званому «готелевому гробівці» Мотелевських-Мотильчинських на Личаківському кладовищі. «Готелевими» називали місця для поховань, які здавались власниками в оренду для тимчасового поховання. Через п’ять років  польська влада надала дозвіл на поховання Івана Франка на сучасному місці. У 1932 році на могилі було встановлено пам’ятник роботи Володимира Литвиненка. 

В рамках відзначення 104 різниці з дня смерті Каменяра у Дрогобичі в Палаці мистецтв презентовано виставковий проект «Сучасники Івана Франка у документах музею «Дрогобиччина». На виставці представлені документальні матеріали із фондів музею про людей, які відіграли помітну роль у житті та творчості письменника. Це – вчителі малого Франка зі школи оо. Василіян та гімназії, друзі-гімназисти, зокрема, Іполит Погорецький та Іван Чапельський, у родинах яких хлопець часто гостював, відомі сучасники, з якими він приятелював. Відкриття виставки відбудеться 29 травня . о 12.00 год. у Палаці мистецтв. Запрошують всіх, кому дорога пам’ять про Титана слова.

 

За матеріалами galinfo та пресцентру ДМР


Социальные комментарии Cackle