26.09.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Зменшити втрати тепла! У Трускавці два ОСББ готуються отримати грант від Фонду енергоефективності

Зменшити втрати тепла! У Трускавці два ОСББ готуються отримати грант від Фонду енергоефективності

Держава стимулює ОСББ економити енергоресурси, скеровуючи чималі грантові кошти на утеплення фасадів багатоповерхових будинків. В Україні цьогоріч запрацював Фонд енергоефективності. Відтепер кожне з понад 30 тисяч українських ОСББ може отримати грант за Програмою комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім» та почати суттєво економити кошти на тепло та не перейматися його втратами через холодні фасади.

88.jpg8888.jpg

9.jpg

Як пояснює Ольга Сегер, керівник Управління комунальної власності міськради, донедавна держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму «теплих кредитів», яка допомагала мешканцям висоток лише частково: замінити вікна або ж  утеплити фасад будівлі.

- Тепер ж ОСББ отримали від Фонду енергоефективності новий інструмент для комплексної енергомодернізації будинків — програму «Енергодім». За нею перші 300 ОСББ мають шанс отримати до 70 % повернення коштів (це грантові гроші) на проведення широкого спектру заходів із енергоефективності в своїх багатоповерхівках», - зазначає пані Сегер. ОСББ можуть подавати заявки на участь через відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ «Укргазбанк».

Що відрадно, у Трускавці уже два ОСББ заявили про свої наміри скористатися такою пропозицією Фонду енергоефективності та потрапити в число перших 300 заявників на отримання 70% відшкодувань на проведення комплексу робіт із енергоефективності будівель. Мова йде про багатоповерхівки на вулиці Івасюка, 1 та Івасюка, 15. Головою там є Мар’яна Губицька. Як розповідає жінка, обидва  ОСББ, що підпорядковуються їй, уже пройшли перший етап до отримання коштів на проведення робіт із утеплення висоток.

- Нещодавно ми  замовляли сертифікованих аудиторів з Києва, які провели незалежний енергетичний аудит двох будинків. Результати невтішні: є значні втрати тепла, їх визначали і за спеціальними формулами і через прилад - тепловізор. Відтак за двома адресами на вулиці Івасюка нам видали висновки енергетичного аудиту на наші багатоповерхівки, тож можемо рухатися далі, - розповідає пані Маряна.

А далі мешканцям ОСББ слід провести збори, на яких 2/3 присутніх мають підтримати курс на одержання грантових коштів та писати проектно-кошторисну документацію й скеровувати її у Фонд енергоефективності. За інформацією Мар’яни  Губицької, експерти підрахували, що їхні проекти на енергомодернізацію та утеплення будинків на Івасюка, 1 та 15 «потягнуть» на 8 млн грн та 9 млн грн.

- Мова йде про комплекс робіт із утеплення: фасад будинку за спеціальною технологією – спочатку мінвата, а потім декоративна штукатурка, відтак утепленням має бути охоплено і дах наших будівель та стеля у підвалі, щоб мінімізувати втрати тепла для мешканців першого поверху, - наголосила пані Губицька.

8.jpg
888.jpg

За програмою енергоефетивності до 70% необхідних коштів готовий скерувати державний Фонд, решту, не менше 20%, оплачують мешканці ОСББ. На Івасюка сподіваються, що ще 10% коштів на роботи їм виділить місто, оскільки у Трускавці теж діє програма допомоги утеплення будинків для ОСББ. Як запевняє Мар’яна Губицька, економія від утеплення будинків на Івасюка за прогнозами спеціалістів мала б за рік становити більше 367 тис грн на Івасюка, 15 та понад 485 тис грн на Івасюка, 1. Тож проведений комплекс робіт з енергоефективності безумовно вартує того, щоб бути втіленим у життя.

Додамо, створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору. 

Наталя Зелена 


Социальные комментарии Cackle