24.01.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Замість виправити недоліки – вирішили «наїхати» на журналістів!

Замість виправити недоліки – вирішили «наїхати» на журналістів!

Як трускавецька влада і виконавці робіт відреагували на публічну критику

Відеосюжет «Неякісний ремонт та завищена ціна житла - як у Трускавці влада про дитину-сироту попіклувалася» викликав потужну реакцію у глядацької аудиторії і, як з’ясувалося, неадекватну - у виконавців робіт. Нагадаємо, йшлося про те, що у помешканні, купленому за кошти державної субвенції, міські посадовці не спромоглися  забезпечити якісний ремонт у визначені терміни – до нового року. А в актах виконаних робіт, завірених трускавецьким мером, вписані роботи й матеріали, яких насправді не було.

Після оприлюднення репортажу до редакції «Джерел Трускавця» зателефонував Іван Галайда, який стверджував, що є підрядником, наполягав на зустрічі. Ми погодилися, оскільки готові почути аргументи усіх сторін, причетних до конфліктної ситуації.

Нагадаємо, що коли знімався сюжет, ми зв’язувалися з підприємцем Марією Михайлишин, з якою трускавецький виконком,оминаючи процедуру аукціону, уклав дві угоди на ремонтні роботи у квартирах для дітей-сиріт. Однак підприємець Михайлишин відповідати на запитання журналістів відмовилася, заявивши, що ремонтами не займається, і пообіцяла надати телефон виконавця. Слова не дотримала – тому пан Галайда у сюжеті не присутній.

Зате він проявив себе, що називається, у всій красі, увірвавшись учора, 23 січня, до редакції «Джерел Трускавця». Пан Галайда прийшов не один, а з юнаком, який назвався Данилом Островським - він начебто є бригадиром, відповідальним за здійснення робіт. Обидва чоловіки вели себе агресивно, кричали, ображали присутню у реакції тітку хлопця-сироти Олену Домшин, погрожували журналістам. І навперебій захищали міського голову Трускавця – їх роздратував наведений у сюжеті коментар пана Кульчинського щодо ситуації з ремонтом: «Я у квартирі не був - не маю часу, нею займалася Пономаренко. Підписав ті акти виконаних робіт, які мені підсунули».

До слова, пані Олена стверджує, що саме секретар міської ради Наталя Пономаренко привела підрядника Івана Галайду у листопаді минулого року і повідомила, що ремонт виконуватиме він! Тож припускаємо, що галасливий прихід двох панів до редакції не був випадковим, очевидно, ображені трускавецькі посадовці спонукали їх до розборок з журналістами! Втім візитери помітно вгамувалися, коли їх почали знімати на камеру! Сподіваємося, що остаточно до тями дебоширів приведе скерована нами заява до поліції.


А за результатами спілкування ми зробили висновок, що інформація «Джерел Трускавця» про недоброякісний ремонт привідкрила ряд інших зловживань посадовців, які озвучили самі виконавці робіт. Ось кілька з них:

1. Влада, в особі міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, з тріском провалила пріоритетну державну політику у соціальній сфері - «Регіональну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 2018 – 2020 роки». Це має стати предметом персональної уваги та розслідування голови Львівської ОДА Олега Синютки, який відповідальний за реалізацію Програми.

2. Виконавчий комітет Трускавецької міської ради нездатний забезпечити якісне і економічно обґрунтоване виконання ремонтних робіт шляхом відкритої конкуренції навіть для соціально незахищених груп населення: дітей-сиріт. Присутній молодий чоловік каже, що він «вже не хоче заробітку», «нічого мені не потрібно», «образливо за моїх хлопців», чим фактично підтверджує, що форма укладання договору з підрядником за звітом, тобто без проведення тендеру, є реалізацією схеми відмивання коштів через фірму-прокладку, якою, ймовірно, є підприємець Марія Михайлишин. Звідси відповідні наслідки -здорожчання матеріалів та робіт для всього ланцюга схеми, у першу чергу для платників податків, де «труба, яка на тисячу дорожче виходить, бо то є підприємець, зовсім інші ціни, закладені НДС, довозка, розрузка» тощо.

3. Питання легалізації робочої сили трускавецька влада піднімає регулярно. Питання наповнюваності бюджету міста Дрогобича має бути жестом дружньої підтримки місту-сусіду. Математичний підрахунок кількості найманих працівників у дрогобицького підприємця Михайлишин тільки на двох об’єктах у місті Трускавці має становити щонайменше шість осіб за листопад-січень. Оскільки пан Галайда представляється виконавчим директором, а присутній молодий чоловік озвучує інформацію про бригаду його хлопців, що здійснювали ремонт паралельно у двох квартирах, Державна податкова інспекція м. Дрогобича має зацікавити інформація щодо повноти сплати податків ФОП Михайлишин щодо цих шести найманих працівників. А міського голову Андрія Кульчинського варто вчергове запитати про реалізацію його передвиборчої програми щодо преференцій трускавецьким роботодавцям та піклування про наповнення міського бюджету.

4. Міський голова, який власноруч підписує акти виконаних робіт, впродовж місяця, відколи ситуація увійшла у фазу конфлікту, не знайшов часу особисто зустрітись і ознайомитись із резонансними фактами проведення неякіснсого ремонту в родині сироти, яка і так перебуває в непростих соціальних та психологічних обставинах. Натомість, його масова присутність мусолить очі звітами про відкриття новорічної іграшки, колядування, тощо.

Конструктивна позиція влади мала б полягати у пошуку спільних рішень, а не у приході у редакцію молодиків, які неприховано «відбілюють» міського голову Андрія Кульчинського. Це свідчить радше про цькування родини за принципову позицію і здорові вимоги - якісно здійснити ремонт за публічні кошти. Це про засади християнської любові від міського голови.

5. Погрози журналістам не можуть бути проігноровані правоохоронними органами. За такі злочинні дії законом передбачена кримінальна відповідальність.

Ольга КУЦ, редактор «Джерел Трускавця»


Социальные комментарии Cackle