16.01.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

За здоров’ям в ополонку! У Трускавці на Йордан надзвичайники розгорнуть чергування біля ополонки на «Козацькому хуторі»

За здоров’ям в ополонку! У Трускавці на Йордан надзвичайники розгорнуть чергування біля ополонки на «Козацькому хуторі»

фото ілюстративне

У неділю, 19 січня, українці святкують Водохреща – на честь хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордан. За традицією, в цей день освячують воду в церквах, а також в річках та озерах, на яких роблять йорданські ополонки. Ще з давніх-давен наші пращури вірили у те, що саме у день Водохреща вся вода у водоймах та річках стає цілющою і якщо у ній скупатися, то організм очиститься на увесь рік , а людина  набереться сили та здоров’я. Ця гарна традиція дійшла і до наших днів. Тож щорічно 19 січня не бракне сміливці і великих, і малих, які із задоволенням стрибають в ополонку за зціленням. Як розповів заступник начальника ДПРЧ №7 м. Трускавця Іван Сидорак, в оздоровниці на Хрещення Господнє можна буде стрибнути в ополонку на теритиорії відпочинкового комплексу «Козацький хутір», оскільки саме там буде розгорнуто пост рятувальників та чергуватимуть медики.  

- Нашу палатку надзвичайників на «Козацькому хуторі» ми виставляємо уже від 17 січня. Безпосередньо на Йордан у ній чергування нестимуть  четверо надзвичайників, які будуть забезпечені необхідним  рятувальним  спорядження: мотузками, кругами, рятувальними жилетами  на всяк випадок. Окрім рятувальників під час стрибань в ополонку свою службу нестимуть  і медики. Гарячий чай обіцяють забезпечити власники відпочинкового закладу. У нашій палатці усі бажаючі матимуть змогу роздягнутися, відтак опісля пірнання зігрітися і посушитися. Передуватиме стрибанням в ополонку освячення води на ній та Служба Божа від місцевих парохів, - зауважив Іван Сидорак.

Єдине застереження від надзвичайників до усіх, хто 19 січня виявить бажання стрибнути в ополонку, не брати з собою на купання спиртне та бути треверезими. Іван Сидирак каже, не виключено, що на Йордан у Трускавці діятимуть і інші ополонки, облаштовані самовільно людьми. Однак рятувальники міста радять стрибати там, де будуть чергувати медики та надзвичайники. Оскільки це безпечно.

Наталя Зелена


Социальные комментарии Cackle