29.10.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

За скеруванням від сімейного лікаря ІФА-тест у трускавецькій поліклініці можна зробити безкоштовно

За скеруванням від сімейного лікаря ІФА-тест у трускавецькій поліклініці можна зробити безкоштовно

Таку інформацію повідомив головний лікар Трускавецької міської лікарні – Ігор Стасик. За словами пана Стасика – їхня медична установа ще у липні закупила необхідний апарат для проведення ІФА-тестів, відтак його протестували та підключили до експлуатації фахівці із Києва. 

Тож, починаючи з серпня, у Трускавці в поліклініці можна зробити імуноферментний аналіз (ІФА). За даними медика, у серпні було проведено 81 ІФА-тест, у вересні – 950, станом на 29 жовтня – 889 ІФА-тестів. Механізм здачі тестів простий – у пацієнта у процедурному кабінеті беруть венозну кров. Відтак до завершення дня пацієнт отримує результати ІФА-тестування. Якщо ж хворий має виражені симптоми грипу чи ГРВІ або ж має підвищену температуру тіла, то кров на ІФА-тест здає у кабінеті для пацієнтів з ознаками недуги. 

Якщо людина занедужала, чи має сумнів, що вона хвора на COVID-19 або ж перенесла уже цю недугу – найперше слід звернутися до свого сімейного лікаря. Оглянувши пацієнта та вислухавши його скарги, лікар приймає рішення про скерування такого пацієнта на ІФА-тестування. Із скеруванням від сімейного медика пацієнт робить ІФА-тест безкоштовно. Якщо ж пацієнт не мав можливості потрапити до свого сімейного лікаря або ж вирішив самостійно здати тест – в такому випадку тестування буде платним. Гроші людина сплачує у касу поліклініки, - розповідає пан Стасик. 

ІФА-тести (імуноферментний аналіз) – це вид аналізу, за допомогою якого виявляються антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом. Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання в організмі на коронавірусну недугу, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Наталя Зелена Социальные комментарии Cackle