25.08.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

За підтримки Андрія Кульчинського в Трускавці й цьогоріч планують конкурс пам’яті Магомаєва

За підтримки Андрія Кульчинського в Трускавці й цьогоріч планують конкурс пам’яті Магомаєва

На популяризацію творчості радянського співака у місті-курорті третій рік поспіль витрачатимуть бюджетні кошти. Проведення конкурсу вокалістів пам'яті Мусліма Магомаєва заплановане на 3-6 грудня, організаторами вказані Трускавецька міськрада, Андрій Кульчинський, Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва.

Нагадаємо, що Муслім Магомаєв - популярний радянський, азербайджанський і російський оперний та естрадний співак, композитор, Народний артист СРСР, який впродовж десятиліть був головним виконавцем на урядових концертах в Радянському Союзі, Без сумнівів, Магомаєв – видатний співак, однак є чимало видатних українських виконавців, творчість яких у першу чергу заслуговує на вшанування і популяризацію.

Таку позицію минулого року висловили трускавчани, які проголосували за  петицію з вимогою: скасувати проведення конкурсу вокалістів пам’яті Мусліма Магомаєва за кошти міського бюджету. Натомість організувати захід на честь українського оперного співака світової слави Василя Сліпака.

Мешканці Трускавця наголошували: вони не проти конкурсу, однак такий захід мала б профінансувати азербайджанська спільнота, а не міський бюджет.

Проте міський голова Андрій Кульчинський проігнорував вимогу – він наполегливо лобіює проведення цього заходу, називаючи себе «фундатором». Хоча конкурс проводиться за кошти трускавецьких платників податків - з міського бюджету торік і позаторік витратили понад 420 тис грн, цього року планується більше 200 тис грн. 

Тож на що витрачаються гроші трускавчан? При усій повазі до учасників, талановитих й перспективних, фінансування їхніх творчих пошуків не належить до повноважень органу місцевого самоврядування. Це завдання міністерства культури, культурного фонду, грантових програм тощо.

Конкурс, звісно - інформаційний привід для ЗМІ, але, очевидно, що  не забезпечує реклами Трускавця як курорту. Організатори безсоромно маніпулюють на цій темі - говорять про збільшення  потоку відпочивальників з Азербайджану,  хоча насправді результат є протилежним. То кому й для чого потрібен конкурс у такому форматі? Трускавецькому меру Андрію Кульчинському й керівнику азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва для «освоєння» бюджетних коштів?

Ольга  КУЦ

муслім.jpg


Социальные комментарии Cackle