14.11.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Із бюджетного забезпечення - на свій хліб. У Трускавці стоматологічне відділення хочуть перевести на госпрозрахунок

Із бюджетного забезпечення - на свій хліб. У Трускавці стоматологічне відділення хочуть перевести на госпрозрахунок

Таке питання депутати Трускавецької міської ради мають намір заслухати завтра, 15 листопада, на черговому сесійному засіданні. Як пояснює головний лікар міської лікарні Ігор Стасик, ідея перевести медиків стоматологічного відділення на госпрозрахунок не нова, за такою схемою сьогодні працюють стоматологи  державних установ у Львові та низці інших міст України. Окрім цього, за словами пана Стасика,  наразі на оплату праці 4 ставок стоматологів із бюджету міста йде щорічно понад 700 тис грн.

- Ще у 2016 році ми почали процес переводу зубників на госпрозрахунок. Тоді частину лікарів перевели у відділення медоглядів, яке також на госпрозрахунку. Оскільки на той час оплата праці стоматологів обходилася місту у 2 млн грн щорічно. Однак будемо відверті – лікувати зуби ніколи не було і не є нині безкоштовно, окрім певних категорій населення. Тож ми не пропонуємо вигадувати велосипед,  а просто заробляти стоматологам своєю ж працею собі на заробітні плати, - доносить свою позицію пан Стасик. За словами головного ескулапа міста, у Трускавці хочуть створити окремий стоматологічний відділ, у який об’єднають усіх медиків-стоматологів. Там буде свій керівник, кабінети при міській лікарні, однак собі на зарплату стоматологи мають заробляти власною працею – звісно якщо відповідне рішення більшістю голосів завтра на сесії підтримають депутати. Паралельно Ігор Стасик заспокоює трускавчан – для дітей, воїнів АТО та інших пільгових верств  населення лікування зубів і далі буде безкоштовним, ті ж мешканці, які не потрапляють у пільгову групу, платитимуть за візит до стоматолога із власної кишені.

У той час містом ширяться чутки, що медики-стоматологи невдоволені змінами, що їм готує керівництво. Окрім цього лікарі ведуть мову, що більшість із них просто хочуть позбавити місця праці та викинути на вулицю. Останню версію пан Стасик відкидає - хоча зауважує, якщо рішення щодо переведення стоматологів на госпрозрахунок набере чинності, матиме розмову із бухгалтером та керівником стоматологічного відділу  щодо чисельності там працівників. «Однак це не означає, що ми збираємось скорочувати людей», - каже пан Стасик.

Ірина Романова

Социальные комментарии Cackle