20.11.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Верзе, що й купи не тримається! Трускавецького мера вкотре спіймали на брехні

Верзе, що й купи не тримається! Трускавецького мера вкотре спіймали на брехні

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський вводить громадськість в оману. Таку заяву днями було оприлюднено на офіційному сайті комунального підприємства «Дрогобичводоканал».

У ній йдеться про те,що Андрій Кульчинський публічно заявив начебто трускавецький водоканал вчасно розраховується з дрогобицьким підприємством за надані послуги з водопостачання та водовідведення. Однак слова трускавецького очільника не відповідають дійсності, оскільки фінансова картина,за даними дрогобицького водоканалу, є зовсім іншою. Лише за 10 місяців цього року трускавецьке підприємство наростило з поточних нарахувань борг у 2 млн 479 тис грн!

На підтвердження цієї цифри у заяві наведено дані двох таблиць, у яких містяться суми отриманих надходжень від водоканалу Трускавця та претензійно-позовна діяльність щодо його заборгованості, яку веде дрогобицьке підприємство.

Зазначимо, що це вже не вперше керівництво дрогобицького водоканалу спростовує інформацію, озвучену трускавецьким мером.Звітуючи торік перед трускавецької громадою, Андрій Кульчинський поширив чергову побрехеньку про свої «заслуги», заявивши, що наприкінці 2015 він домовився з владою Дрогобича про списання боргу трускавецькому водоканалу на 13 млн грн. Насправді тоді дрогобицький водоканал отримав від трускавецького кошти, які було відшкодовано з державного бюджету на погашення заборгованості з різниці у тарифах.

Нагадаємо, що сьогодні борг водоканалу міста-курорту становить понад 12 млн грн, левова частка його була сформована з січня 2016 року – понад 9 млн грн. До цього призвела неспроможність міської влади ухвалювати ефективні рішення й системна бездіяльність керівництва підприємства. Трускавецькі очільники не скористалися перевагами Постанови Кабміну від  вересня 2015 року, завдяки якій водоканал отримав статус гуртового споживача. Тобто можливість купувати послуги у Дрогобича втричі дешевше, аніж до того часу.

Через некомпетентність посадовців: міського голови Андрія Кульчинського і профільного заступника Олексія Балицького, нові, на основі гуртової ціни, тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення для трускавчан були затверджені лише 1 травня 2016 року. Таке зволікання дало поштовх до подальшого накопичення боргів, до цього додалися судові позови дрогобицького водоканалу – як результат, водопостачальне підприємство міста-курорту опинилося у надзвичайно скрутному становищі.

І наразі говорити про можливість кардинальних змін у діяльності трускавецького водоканалу не доводиться. На останній сесії депутати ухвалили інвестиційну програму, яка сприятиме оптимізації штату та видатків на утримання підприємства. Однак питання будівництва очисних споруд, а отже якості води з питного озера - найближчим часом вирішене не буде. Грантові кошти, на які сподівається Трускавець, будуть освоюватися вже наступного року, до того ж їх не вистачить, аби повністю реалізувати проект. Тому трускавчани ще неодноразово матимуть підстави скаржитися на невизначеного кольору рідину з неприємних запахом, яка тече з кранів у їхніх домівках.

Ще одна «хороша» новина для споживачів міста-курорту - вартість послуг з водопостачання і водовідведення вкотре зросте. Державний регулятор 13 листопада затвердив нові тарифи для КП «Дрогобичводоканал», у тому числі й гуртовий для Трускавця. Про це повідомив директор міського водоканалу Віктор Марченко. У розрахунку нового тарифу для трускавчан, за словами пана Марченка, візьмуть до уваги такі зміни: більший відсоток втрат у мережах, обсяг води з питного озера «засвітять» в обсязі 900 куб м на рік, інвестиційна складова доплюсує 0, 6 грн.За попередніми підрахунками тариф сягне 28  грн за куб м.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle