18.11.2019 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Вакцина є! У Трускавці закликають дорослих й дітей не ігнорувати щеплення від дифтерії

Вакцина є! У Трускавці закликають дорослих й дітей не ігнорувати щеплення від дифтерії

У Трускавецькій міській лікарні є достатньо вакцин, щоб щепити від дифтерії, як дорослих так і дітей. На такій темі акцентував свою увагу 18 листопада на оперативній нараді в мерії головний лікар міської лікарні Ігор Стасик. За словами медика вакцинація – єдиний спосіб захистити себе від небезпечної інфекційної недуги. Навіть якщо вакцинована людина занедужає – то імунізація вбереже її від важких ускладнень дифтерії.

- Дифтерію відносять до гострих інфекційних захворювань, які передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин. Дифтерійний токсин вкрай негативно впливає на серцево-судинну систему, розвиваючи міокардит, також може провокувати інфекційно-токсичний шок, загальну інтоксикацію організму, сильні розлади в роботі нервової системи, нирок, легеневої системи. Найчастіше хвороба проявляється так: набрякають слизові оболонки горла і утворюється щільна плівка, вона блокує дихальні шляхи і може призвести до смерті, - констатує ескулап.

Щодо останніх даних  з вакцинації в курортному Трускавці, то, за інформацією головного лікаря ТМЛ Ігора Стасика,  план щеплень  від дифтерії для дорослого населення на 2019 р складав 1300 осіб, наразі  вакциновано понад 900 людей, тобто трохи більше 70%. Що стосується дітей – то вакцинацію від дифтерії до року часу отримали понад 71% малюків, ревакцинацією  від дифтерії  дітям старшим за рік охоплено 89%осіб. Тому медик наголошує – дорослим слід робити щеплення від небезпечної  недуги кожні 10 років. Вакцина в наявності є, вона належної якості, тож не слід боятися, а звертатися до своїх сімейних лікарів проходити обстеження та отримувати скерування на імунізацію.  

Станом на 1 листопада в Україні уже зареєстровано 21 випадок захворюваності на дифтерію, з яких 18 – протягом жовтня. Спеціалісти б’ють на сполох і кажуть – дифтерія цьогоріч має шанс перерости в епідемію. Області, у яких уже злягли хворі: Луганська, Хмельницька, Закарпатська, Тернопільська та Київська. Ескулапи наголошують - дифтерія підкошує українців через низький відсоток вакцинації як дорослого так і дитячого населення. А ще медики бояться, щоб не повторився сценарій 90-х років, коли недуга сотнями вкладала на лікарняні ліжка. Тоді, за даними МОЗ, через масову відмову від вакцинацій Україна пережила епідемію цієї недуги. В 90-х роках на небезпечну інфекційну хворобу захворіли 20 тис. людей, майже 700 померли. 

Наталя Зелена 
Социальные комментарии Cackle