09.10.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

В очікувані митців слова! Трускавець готується провести книжково-літературний фестиваль

В очікувані митців слова! Трускавець готується провести книжково-літературний фестиваль

Не встиг у Трускавці відгриміти Блогер-фест, як курортне місто готове зустрічати нових знакових гостей – письменників, літераторів та видавців. Уся річ у тому, що 25-28 жовтня в оздоровниці проходитиме перший книжково-літературний фестиваль «Трускавецький Літфест». Ідея заходу належить активній та творчій трускавчанці, авторці проекту «Перехресні стежки» Анні Литвин. Заручившись підтримкою Управління розвитку міста, пані Анна вдалося подати та виграти конкурс,оголошений Українським культурним фондом, на проведення культурно-мистецького заходу.

Захід переслідує благородну мету – привернути увагу до української книги та її читання. А де ж іще читати, як не на курорті. Тож центральними постатями фестивалю є книга, автор та живе спілкування із тими, хто сьогодні творить українську культуру та літературу. Комунікації на фестивалі і справді не бракуватиме. Як пояснила ідейний натхненник фесту Анна Литвин – захід передбачає низку літературних зустрічей із письменниками, автограф-сесії з ними, літературні читання, майстер-класи від майстрів слова та тренінги із сторітеллінгу. А також зустрічі із наймолодшими читачами - дітьми.

- Літературні фестивалі та книжкові форуми останнім часом в Україні у тренді. Ви знаєте, особисто для мене прикладом неймовірних зусиль та любові до української книги є місто Миколаїв, неподалік Львова. Там 12-й рік поспіль проводять літературну толоку. І це не може не тішити – оскільки маємо цілу когорту сучасних письменників, яких вартує читати та перечитувати. Було б лишень бажання! Сподіваюсь, що Літфест, як дійство приживеться в Трускавці і теж стане щорічним традиційним улюбленим заходом багатьох небайдужих, - ділиться думками Анна Литвин.

Головні локації заходу будуть зосереджені в трускавецькому «Готелі 365». Там у фойє планують організувати своєрідний книжковий форум, відтак у конференц-залі готелю заплановане відкриття дійства, там проходитимуть творчі зустрічі із авторами та літературні читання. Також окремі майданчики Літфесту передбачені і у сусідніх містах - Дрогобичі (педуніверситет), Бориславі, у школах Трускавця та місцевих бібліотеках. Серед запрошених гостей такі титани думки та слова, лауреати численних престижних літературних премій як Галина Пагутяк, Мирослав Дочинець, Марія Чумарна, Ганна Осадко, Олеся Низова, Наталія Дзюбенко-Мейс та інші. Загалом понад 37 відомих митців та 15 видавництв уже зголосилися до участі у Трускавецькому Літфесті.

Детальна програма Літфесту буде відома уже на днях. На проведення заходу передбачено понад 88 тис грн, однак, як переконують головні організатори дійства, без допомоги волонтерів їм не обійтися. Тому просять зголошуватися небайдужих трускавчан до проведення цього дійства. За всіма деталями слід звертатися до керівника проекту Анни Литвин, телефонувати за номером: 0988123229.

Наталя Зелена

 

Социальные комментарии Cackle