03.08.2020 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Вілла була напівзруйнованою, - трускавецький мер виправдав знищення пам’ятки архітектури у місті

Вілла була напівзруйнованою, - трускавецький мер виправдав знищення пам’ятки архітектури у місті

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський озвучив свою позицію стосовно знищення вілли «Великий Косинір» у центрі курорту - пам’ятки архітектури ХХ століття.

- Більшість трускавчан ніколи не знала, що така будівля є, - заявив трускавецький мер в ефірі регіонального радіомовлення. – Приватні власники «Великого Косиніру» вирішили віллу зруйнувати. Тобто, те, що від неї залишилося, бо вона була у напівзруйнованому стані, - стверджує Андрій Богданович.

Трускавецький мер також зізнався: йому було відомо, що власники – ТзОВ «Трускавець Апартмент» - два роки працювали над зняттям охоронного номеру з пам’ятки архітектури.

Міська рада цьому процесу не перешкоджала! Трускавецькі чиновники не надавали розголосу проблемі, не оскаржували рішення Львівської облдержадміністрації і Міністерства культури. Складається враження, що схема знищення будівлі була погоджена заздалегідь, бо трускавецька влада замість того, аби врятувати, позбавила віллу будь-якого шансу на збереження.

Уже через три місяці після того, як «Великий Косинір» не внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, депутати і трускавецький мер проголосували за дозвіл на розробку Детального плану для будівництва апарт-готелю на вул. Шевченка, 28, 30. У такий спосіб визначивши остаточно долю вілли - на її місці дозволили зведення чергової висотки !

Нагадаємо, що «Великий Косинір» збудували у 1912 році, у радянські часи тут містився корпус санаторію «Берізка» «Трускавецькурорту». Будівлю взяли на державний облік як пам’ятку архітектури місцевого значення рішенням Львівського облвиконкому у 1980 році. В останні роки будинок не використовувався, ремонти не проводилися.

В обліковій карті об’єкта культурної спадщини - «Великого Косиніру», яка була укладена у травні 2018 року, зазначається: будинок є цінним прикладом вілли-пансіонату 30-х років ХХ століття, входить в межі історичної забудови Трускавця, зберігає архітектурний вистрій фасаду в «закопанському» стилі. Схоронність пам’ятки, тобто збереження автентичного вигляду, становить 80%!

Тобто твердження Андрія Кульчинського про те, що вілла була напівзруйнованою й не було сенсу її зберігати, є нічим іншим, як спробою оправдати свою злочинну бездіяльність й участь у реалізації схеми знищення історичної будівлі.

Ольга КУЦ

Социальные комментарии Cackle