05.07.2018 Трускавець Розмір шрифту: [+] [-]

Відійшов у вічність трускавчанин Степан Івасівка

Відійшов у вічність трускавчанин Степан Івасівка

Почесний громадянин Трускавця, видатний вітчизняний науковець, доктор медичних наук, професор Степан Івасівка помер учора, 4 липня.

Про це повідомив у соціальній мережі Фейсбук його син Василь Івасівка.У вересні минулого року Степан Васильович відзначив своє 75-річчя.

Впродовж 1994-2006 років Степан Васильович Івасівка керував «Гідрогеологічною режимно-експлуатаційною станцією» «Трускавецькурорту». Завдяки унікальному поєднанню геологічної і медичної освіти та наполегливій цілеспрямованій праці професор Степан Івасівка зумів підняти моніторинг і експлуатацію родовища «Нафтусі» на рівень академічної науки.

Неоціненною заслугою Степана Івасівки перед бальнеологією є заснування ним у 1998 р. і редагування впродовж 2 років «Українського бальнеологічного журналу», ідейним наступником якого у 2003 р. став часопис «Медична гідрологія та реабілітація».

Велику увагу Степан Івасівка приділяв підготовці наукових кадрів. Впродовж 1995-98 рр. професор входив до складу спеціалізованої вченої ради при УкрНДІ медичної реабілітації, курортології і фізіотерапії, 1999-2006 рр. – медичної вченої ради при ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Виступав офіційним опонентом низки кандидатських та докторських дисертацій. Під його безпосереднім керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій співробітниками відділу, лікарями курорту Трускавець і викладачами трускавецьких кафедр Дрогобицького педагогічного і Львівського медичного університетів.

Справжнім бенефісом Степана Васильовича стала проведена 18 жовтня 2002 року II конференція Асоціації учених м. Трускавця, приурочена до його 60-річчя. Тому цілком логічним продовженням проголошених на конференції панегіриків стало рішення міської ради про присвоєння поважному трускавчанину звання Почесного громадянина Трускавця. У травні 2004 року за вагомий внесок у розвиток вітчизняної та світової фізіологічної науки Степана Івасівку нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знаку.

У ці сповнені сумом скорботні дні поділяємо біль непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Степана Івасівки. Світла пам’ять про Степана Васильовича назавжди залишиться в наших серцях.

Руслан Козир, міський голова Трускавця 2010-2015 років

Ольга Куц, редактор «Джерел Трускавця»

Леся Дідик, голова ГО «Рада міста»

Социальные комментарии Cackle